Respawn.pl

POLSKI CS WRACA! DWIE POLSKIE DRUŻYNY W TOP30 RANKINGU HLTV

Autor: Krzysztof Sarna
ENCE

IEM Katowice 2024 trwa w najlepsze. Polscy fani w końcu mogą na nowo zaznać Counter-Strike’a na najwyższym światowym poziomie w wykonaniu Polaków po latach posuchy. Warto także przyjrzeć się pierwszej aktualizacji światowego rankingu HLTV w lutym. Do grona TOP30 zawitały dwie polskie formacje, a mowa o ENCE oraz Rebels. 

Dwie polskie drużyny w TOP30 rankingu HLTV

Intel Extreme Masters Katowice 2024, a więc pierwszy coroczny duży turniej na tego typu skalę trwa w najlepsze. Polskie formacje zdołały już rozgrzać serca kibiców, a również i pojedynczy Polacy występujący w międzynarodowych drużynach dobrze sobie radzą. Zanim jednak przejdziemy do przyjrzenia się polskiej scenie, należy zwrócić uwagę na to, co dzieje się w najlepszej dziesiątce świata. 

W pierwszej szóstce nie doszło do żadnych zmian, mimo że Team Vitality zdążył się już pożegnać z turniejem. Warto jednak od razu nadmienić, że wszystkie wyniki fazy grupowej oraz fazy play-off zostaną uwzględnione w aktualizacji, która będzie mieć miejsce za tydzień. 

ZOBACZ TAKŻE: Goofy: Gla1ve zasługuje na polski paszport

Na 7. miejsce w rankingu wspięło się Cloud9, które wyprzedziło Complexity Gaming. Nie była to jednak jedyna zmiana w elitarnym gronie najlepszych dziesięciu drużyn świata w pierwszy poniedziałek lutego, bowiem do TOP10 zawitało także Apeks, które zaliczyło awans o dwie pozycje. O dwie posady spadła natomiast FURIA i to właśnie organizacja z Brazylii opuściła pierwszą dziesiątkę globu. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. FaZe Clan
 3. Natus Vincere
 4. Virtus.pro
 5. MOUZ
 6. G2 Esports
 7. Cloud9 (+1)
 8. Complexity Gaming (-1)
 9. Monte
 10. Apeks (+2)

Z całkowitą, stuprocentową wręcz pewnością polscy kibice wyglądają polskich drużyn w rankingu HLTV i nie ma się czemu dziwić. Bardzo dobra postawa zarówno ENCE, jak i Rebels na IEM Katowice 2024 popłaciła. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego zawitali do grona TOP30 i są aktualnie oceniani na 23. siłę świata. Warto jednak dodać, że nie ma uwzględnionej wygranej przeciwko G2 Esports, a ta z pewnością sporo by jeszcze dała “Ośmiorniczkom”. Również zaprezentowanie się z dobrej strony Rebels miało duży wpływ na notowanie, bowiem zawodnicy GRZEGORZA “SZPERO” Dziamałka zajmują 27. lokatę. 

Następnie plasuje się Enterprise, które okupuje 44. miejsce. W gronie najlepszej setki świata są jeszcze dwie drużyny z Polski: Permitta oraz ex-Anonymo, które są odpowiednio na 59. i 65. usytuowaniu. 

Kolejne sześć polskich drużyn znajduje się w drugiej najlepszej setce, a więc TOP200. Grono dwunastu najlepszych polskich drużyn zamyka ThunderFlash, które zajmuje 224. pozycję. 

Najlepsza dwunastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 23. ENCE 
 • 27. Rebels  
 • 44. Enterprise 
 • 59. Permitta
 • 65. ex-Anonymo
 • 113. 9INE
 • 131. Illuminar Gaming
 • 132. lajtbitexe
 • 157. PGE Turów Zgorzelec
 • 174. TUSTE CHOPAKI
 • 192. NAVI Javelins
 • 224. ThunderFlash

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 12 lutego.

NEO: ZAWSZE MARZYŁEM, ŻEBY WRÓCIĆ DO SPODKA