Respawn.pl

Dwie polskie drużyny z zaproszeniem do zamkniętych kwalifikacji do RMR BLAST Major!

Autor: Maks Bartosik
9INE

W niedzielę wieczorem pojawiła się kolejna aktualizacja rankingu RMR od Valve. Nowa odsłona rankingu zadecydowała o tym, kto dostał zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji BLAST Major Paris 2023.

Za nami bardzo intensywny tydzień w świecie CS:GO. Rozgrywane były nie tylko faza pucharowa IEM Katowice 2023 czy zamknięte kwalifikacje do IEM Brazil 2023, ale też kilka mniejszych turniejów online. Valve przyglądało im się z ogromną uwagą, bowiem te wyniki miały wpływ na końcową prezencję rankingu RMR, który decyduje o tym, które drużyny będą musiały walczyć w otwartych, a które w zamkniętych kwalifikacjach do nadchodzącego turnieju rangi Major.

9INE i Illuminar z zaproszeniami!

W poprzedniej odsłonie rankingu zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji przypadały dwóm polskim zespołom – 9INE oraz Illuminar. W tej kwestii nic się nie zmieniło i obie drużyny są już pewne udziału w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju RMR. 9INE i Illuminar trafiły do grupy A, w której znalazły się również G2 Esports, Astralis czy Monte z KrasnaLem w składzie. W grupie A znalazło się także Apeks, którego trenerem jest Jakub “Kuben” Gurczyński.

G2Astralis9INECopenhagen FlamesMonteTeam FalconsApeksIlluminar
+ osiem zespół z otwartych eliminacji

F1ku i Siuhy też powalczą o awans na RMR!

W grupie B natomiast znalazły się dwie formacje, w których występują Polacy. Mowa o OG z F1ku w składzie oraz o Siuhym i spółce z GamerLegion.

OGAuroraSAWGamerLegionforZeHAVU1WINIKLA
+ osiem zespół z otwartych eliminacji

Pozostałe polskie drużyny będą musiały walczyć w otwartych kwalifikacjach. Te startują już w poniedziałek i to one wyłonią pozostałych szesnastu uczestników zamkniętych kwalifikacji.