Respawn.pl

Dwie skórki do CS:GO sprzedane za prawie trzy miliony złotych!

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Bardzo ciekawa transakcja ponownie wykonana została w Chinach. Pewien kolekcjoner kupił dwa skiny do CS:GO za prawie trzy miliony złotych. Czy mówimy tutaj o praniu pieniędzy, czy jednak o uczciwym handlu?

W maju informowaliśmy Was o poprzednim już rekordzie, jeżeli chodzi o sprzedaż skinów w CS:GO. Wtedy pewien duński kolekcjoner kupił AK-47 Case Hardened z naklejkami organizacji Titan za 150 000$.  Teraz sprawa ma się jeszcze ciekawiej, bo nowy rekord ustanowiono w Chinach, gdzie sprzedano dwa skiny o łącznej wartości prawie 3 milionów złotych.

Jak poinformował ohnePixel taka transakcja dokonała się w Chinach, a kolekcjoner kupił AK-47 Case Hardened ze StatTrakiem i AWP Dragon Lore. Każda z tych skórek ma na sobie cztery naklejki holograficzne nieistniejącej już francuskiej organizacji – Titan. Według doniesień transakcja ta odbyła się poza rynkiem Steam, a kolekcjonerzy spotkali się na żywo, aby dograć wszystkie formalności. Tak oto dwie wyżej wymienione skórki zostały sprzedane za pięć milionów Juanów, co przeliczając to na naszą walutę, daje 2 948 840 złotych, patrząc na aktualny światowy kurs.

Już po ostatniej tak dużej sprzedaży mówiono, że handel skinami to nic innego, jak pranie brudnych pieniędzy. Jednak na ten moment są to wyłącznie puste słowa, bowiem żadnych konkretnych dowodów nikt nie przedstawił. Zatem możemy powiedzieć, że wyżej opisana transakcja stała się największą, jeżeli chodzi o światowy rynek przedmiotów kosmetycznych do gier.