Respawn.pl

Dwóch graczy odchodzi z ENCE!

Autor: Maks Bartosik

Rozpadu składu ENCE ciąg dalszy. Dzisiaj poinformowano o rozstaniu z dwójką graczy…

To było ciężkie popołudnie dla włodarzy ENCE. Najpierw w okolicach godziny 15 musieli wystosować komunikat o zakończeniu współpracy z obecnym składem ze względu na straty personalne, a teraz doszło odejście dwóch graczy. Mowa o Madenie i Sunpayusie, którzy rozstali się z fińską organizacją. Jak możemy przeczytać w komunikacie, obaj gracze zostali wykupieni przez inną organizację.

Co dalej z ENCE?

Maden dołączył do ENCE w styczniu 2022 roku po transferze z FunPlus Phoenix. Czarnogórzec zastąpił wtedy w składzie europejskiej formacji Doto i od tamtego momentu ENCE rosło w górę. Razem z Madenem zajęli drugie miejsca w piętnastym sezonie ESL Pro League i podczas zarówno IEM Cologne 2023, jak i Gamers8 2023. Największym sukcesem było jednak wygranie IEM Dallas 2023, gdzie w finale pokonali MOUZ 2:0.

Natomiast SunPayUs dołączył do ENCE w sierpniu ubiegłego roku, zastępując w składzie Hadesa. Hiszpański snajper podobnie jak Maden miał ogromny wpływ na skład ENCE i wzniósł go na jeszcze wyższy poziom. Teraz obaj gracze żegnają się z fińską organizacją, którą czeka gruntowna przebudowa składu CS2.

W nim obecnie zostali tylko Nertz, Gla1ve i Dycha, a trenerem ciągle pozostaje Kuben. I to właśnie na barkach polskiego szkoleniowca spoczywać będzie znalezienie duetu, który idealnie wypełni luki pozostałe po odejściu Madena i SunPayUsa.