Respawn.pl

Dwumecz Wisły i Anonymo hitem 4. kolejki ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Znajdujemy się aktualnie w tej mniejszej połowie fazy zasadniczej wiosennych ESL Mistrzostw Polski. Jednak już dziś dojdzie do hitowego dwumeczu, w którym naprzeciwko siebie staną reprezentanci Wisły All iN! Games Kraków, a także Anonymo Esports. 

Poniedziałek wiąże się z jednym. Początkiem kolejnej kolejki rozgrywek o miano mistrza Polski. Dziś wiele osób zapewne zwróci uwagę na potyczkę z udziałem Wiślaków oraz Anonymo Esports. I mimo że oba te zespoły nie są najbliżej siebie w tabeli, tak starcia z udziałem tych drużyn od zawsze wzbudzały wiele emocji.\

To też one zostały zaplanowane dziś jako pierwsze. Na ten moment bardziej zadowolona z siebie może być Biała Gwiazda, która rozegrała cztery mapy i też te cztery wygrała, co przełożyło się na dwanaście punktów i aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Inaczej natomiast prezentuje się sytuacja podopiecznych Adriana “IMD” Piepera, którzy również po czterech starciach mają tych oczek sześć. Z tego też powodu Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy są na siódmej lokacie. Jeśli chodzi o ostatni pojedynek tych ekip, to miał on miejsce 9 czerwca, a lepsi okazali się “Anonimowi”. Nie ma jednak co się dogłębnie sugerować tym rezultatem, ponieważ później doszło do roszad w szeregach organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka. Czego zatem możemy spodziewać się dzisiaj? Bezsprzecznie walki z obu stron. Walki, której stawką będzie przecież wyższe usytuowanie w tabeli.

Następnie zobaczymy jeszcze rywalizację pomiędzy Tarczyńskim Protein Teamem, a HONORIS. HONORIS, które jeśli popatrzymy na miejsce w tabeli, może nas nieco podłamać, a bardziej zdziwić. Wiktor “TaZ” Wojtas i jego kompani na ten moment okupują przedostatnią, dziewiątą posadę. Wszystko jednak tłumaczy ilość rozegranych map, a tych do tej pory były zaledwie dwie. HONORIS w inauguracyjnej kolejce podzieliło się punktami z M1 EDEN. Natomiast TPT po sześciu arenach zgromadziło siedem oczek i jest na szóstym miejscu. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

18:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Anonymo Esports

19:15 | Anonymo ESports vs. Wisła All iN! Games Kraków

20:30 | Tarczyński Protein Team vs. HONORIS

21:45 | HONORIS vs. Tarczyński Protein Team

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.