Respawn.pl

dycha dostaje się na Major w Paryżu! NiP i FORZE zagrają w fazie Pretendentów

Autor: Filip Woszczek
ENCE_dycha

Ciężko było w to uwierzyć, ale stało się. Wszyscy Polacy, którzy wzięli udział w kwalifikacjach do Majora w Paryżu, poradzili sobie na tyle dobrze, by zagwarantować sobie miejsce na prestiżowym turnieju. ENCE, Ninjas in Pyjamas, FORZE to zespoły, które dołączają do listy uczestników BLAST.tv Paris Major 2023. Vitality nadal walczy o zostanie legendą.

W tym spotkaniu zdecydowanie lepiej zaprezentowała się ekipa FORZE. Mocna pierwsza połówka dała im aż 9 rund zapasu na stronę CT. Ich rywalom ani na moment nie udało się wyjść na prowadzenie, co skutkowało wygraną dla rosyjskiego składu. Nuke okazał się być pokazem dominacji ze strony FORZE, ponieważ liczba rund zdobytych w obronie wyniosła 12. Przeciwnik próbował wrócić do spotkania, ale ich próby zakończyły się na 10 punkcie.

FORZEFORZE20auroraAurora
Inferno 16:12, Nuke 16:10

Pierwsza połowa Vertigo rozegrała się zdecydowanie pod dyktando Ninjas in Pyjamas. Solidne 11 rund w ataku dało im pole do popisu w kolejnej połowie. Można było zobaczyć walkę ze strony BIG, ale niemiecki zespół nie przeszkodził zbytnio w drodze po zwycięstwo. Sytuacja wyrównała się na Mirage, gdzie pierwsza połowa dała BIG aż 7 rund jako zespołowi atakującemu. W drugiej części tego starcia to skład z Niemiec był pierwszym, który zainkasował punkt mapowy (15:12). Nie obyło się jednak bez dogrywki, która ukoronowała Ninjas in Pyjamas jako definitywnego zwycięzcę całego spotkania.

BIGbb02niNinjas in Pyjamas
Vertigo 11:16, Mirage 20:22

Swój występ mocno zaznaczyła ekipa G2, zdobywając pokaźne 7 rund w ataku na Mirage (7:3). Tuż przed zmianą stron wyglądało to nieco gorzej, ponieważ ich rywale zdążyli jeszcze objąć prowadzenie (7:8). Do samego końca tej mapy zespół G2 nie zdołał ani na moment odzyskać prowadzenia, co oznaczało wygraną dla Vitality.

Dziewięć rund na Anubis po stronie broniącej zdecydowanie wystarczyło, by zawodnicy francuskiej organizacji ze spokojem zakończyli spotkanie na drugiej mapie, zdobywając 7 rund z rzędu w ataku. Wygrana dla Vitality w tym spotkaniu oznacza, że jutro zmierzą się oni jeszcze przeciwko Monte, by powalczyć o to, kto rozpocznie turniej od fazy Legend.

Vitalityvv20g2G2
Mirage 16:13, Anubis 16:6

Początkowo pierwsza połowa wyglądała na mocną dominację ze strony ekipy ENCE, które w ataku zaprezentowało serię zdobytych rund. Szybko można było zobaczyć odpowiedź ze strony rywali, którzy na sam koniec połowy wysunęli się na prowadzenie jedną rundą (8:7). Zespół dychy tym razem wygrał aż 7 rund z rzędu, co momentalnie bardzo przybliżyło ich do wygranej (14:8). Cloud9 nie pozostało dłużne, wkrótce wyrównując wynik w ataku, natomiast chwilę później można było oglądać dogrywkę. Tam jednak zdobyli tylko jedną rundę jako terroryści, co zabrakło, by pokonać przeciwnika po zmianie stron.

Ponownie dobry start dla ENCE miał miejsce tym razem na Vertigo (5:1). W pierwszej połowie tej mapy ponownie to zawodnicy amerykańskiej organizacji okazali się ciut lepsi, obejmując prowadzenie, by zdobyć 8 rund. Wygrana pistoletówka przez ekipę Abaya “HObbita” Khassenova nie była wystarczającym powodem do wygrania tej mapy. ENCE okazało się znacznie lepsze po stronie atakującej, wkrótce domykając spotkanie.

ENCEenc20c9Cloud9
Ancient 19:16, Vertigo 16:12

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR B znajdziecie w naszej dedykowanej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.