Respawn.pl

dycha & hades kontra NiP, czyli pora na finał IEM Fall!

Autor: Krzysztof Sarna

Dla takich dni żyje kibic Counter-Strike’a! Już dziś zakończymy zmagania Intel Extreme Masters Fall, ale mamy powody do zadowolenia. W wielkim finale tego turnieju wystąpi polski duet – dycha & hades wraz z ENCE. Po drugiej stronie serwera stanie natomiast Ninjas in Pyjamas.

To, co w ostatnich dniach prezentuje hades oraz dycha przechodzi oczekiwania nas samych. ENCE nie dość, że dostało się na PGL Majora w Sztokholmie, to jeszcze dotarło do finału IEM Fall. A kto wie, czy na tym koniec, bo już dzisiaj nadarzy się przecież niesamowita okazja do wygrania pierwszego poważnego turnieju przez wcześniej wspomnianą dwójkę Polaków.

Wielki finał rozpocznie się o godzinie 17:00. Organizacja z Finlandii w ostatnich dniach świetnie pokazywała to, że mocniejsze drużyny na papierze nie są jej straszne. Za przykład może posłużyć G2 Esports oraz Astralis. Dziś natomiast nadejdzie czas na drużynę pomiędzy tymi wywołanymi, a więc na Ninjas in Pyjamas. Ekipa ze Skandynawii wczoraj wygrała z Teamem Vitality, a w ćwierćfinale z Movistar Riders. I szczerze mówiąc – bardzo trudno jest stwierdzić i ocenić to, kto dziś zwycięsko wyjdzie z tego pojedynku. Wydaje się, że szanse są bardzo wyrównane. Warto też dodać, że spotkanie rozegra się w formacie BO5. Ostatnim razem, kiedy te formacje rywalizowały między sobą, a miało to miejsce 22 czerwca – lepsze okazało się ENCE. 

Niedzielna na IEM Fall rozpocznie się jednak o wiele szybciej, bo już o godzinie 13:00. Wówczas o siódme miejsce powalczy Copenhagen Flames wraz z Fiend. Na godzinę 16:15 zaplanowano potyczkę w celu wyłonienia piątej najlepszej ekipy. O miano te zagra Movistar Riders, a także G2 Esports. Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze mecz Teamu Vitality oraz Astralis, który powie nam, kto uplasował się na najniższym stopniu podium. 

Niedzielny harmonogram Intel Extreme Masters Fall prezentuje się następująco:

13:00 | Copenhagen Flames vs. Fiend – BO3 [Transmisja] – Mecz o 7. miejsce

16:15 | Movistar Riders vs G2 Esports – BO3 [Transmisja] – Mecz o 5. miejsce

17:00 | Ninjas in Pyjamas vs. ENCE – BO5 [Transmisja] – Finał

19:30 | Team Vitality vs. Astralis – BO3 [Transmisja] – Mecz o 3. miejsce