Respawn.pl

Dycha i ENCE żegnają się z IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik

Nie będzie kolejnego reprezentanta Polski w fazie grupowej IEM Katowice 2023. ENCE z Dychą w składzie przegrało dziś z Complexity i odpadło z rozgrywek w Katowicach.

Anubis

Spotkanie pomiędzy ENCE i Complexity było meczem o być albo nie być w fazie grupowej IEM Katowice 2023. Mecz rozpoczął się na Anubisie, który był wyborem amerykańskiej formacji. Już od początku było widać, że Grim i spółka zdecydowali się na ten wybór nieprzypadkowo. Ataki Complexity wyglądały bardzo dobrze i ENCE początkowo nie radziło sobie z ich powstrzymywaniem. Complexity prowadziło nawet 8:5, jednak ostatecznie na przerwę schodziło z tylko jednorundowym prowadzeniem.

Po zmianie stron to ataki ENCE wyglądały lepiej, ale tylko do czasu. Przy wyniku 12:9 dla europejskiej formacji wszystko się posypało i od tamtego momentu to Complexity zgarniało rundę za rundą, wychodząc najpierw na prowadzenie 13:12, a po chwili zamykając mapę wynikiem 16:13.

Vertigo

Na drugiej mapie, którą było wybrane przez ENCE Vertigo formacja Dychy prezentowała się już o wiele lepiej, chociaż początek ponownie pozostawiał wiele do życzenia. ENCE grające po stronie atakującej przegrywało już 2:5, jednak podopieczni SaWa byli w stanie wyjść z tego obronną ręką i do drugiej części mapy przystępowali z prowadzeniem 9:6.

Po zmianie stron Complexity dwukrotnie zbliżyło się do europejskiej ekipy, jednak ostatecznie ENCE udało się uniknąć nerwowej końcówki i wygrali swoją mapę 16:11.

Inferno

Trzecią, decydującą mapą było Inferno. ENCE rozpoczynało ją po stronie atakującej i ponownie na start to Complexity wypracowało sobie solidną przewagę. Od wyniku 3:4 mogliśmy oglądać pełną dominację Grima i spółki, którzy finalnie w pierwszej części zdobyli jedenaście punktów i byli o krok od wyeliminowania ENCE z Katowic.

I to się faktycznie stało. ENCE po przejściu do defensywy zdołało ugrać jedynie cztery rundy i już po kilkunastu minutach Dycha i spółka zmuszeni byli do spakowania się i opuszczenia studia.

W drugim meczu Team Spirit pokonało Sprout 2:1 i to rosyjska formacja wywalczyła awans do fazy grupowej IEM Katowice 2023.