Respawn.pl

Dycha i hades do boju! ENCE eSports na liście uczestników DreamHack Open November 2021

Autor: Marcin Kapusta

Organizatorzy rozesłali bezpośrednie zaproszenia do listopadowej edycji DreamHack Open. Jedno z nich powędrowało do drużyny ENCE eSports, której barwy reprezentują Paweł “Dycha” Dycha oraz Olek “hades” Miśkiewicz!

Zespół dwóch Polaków w ostatnim czasie radzi sobie doskonale, a obrazują to m.in. wyniki podczas IEM Fall 2021. Na swojej drodze pokonał bowiem Dignitas, MAD Lions, Sprout oraz sensacyjnie Vitality. Pozytywy można również stwierdzić w przypadku BIG, Teamu Spirit oraz mousesports. Wszystkie te trzy formacje zdołały spełnić swój cel, jakim był awans na tegorocznego Majora. Sztuka ta nie udała się jednak compLexity Gaming, które od momentu dołączenia Marcelo “coldzery” Davida wygląda wręcz fatalnie. Niemniej międzynarodowy kolektyw otrzymał szansę na udział w rozgrywkach.

Zerknijmy teraz do zamkniętych kwalifikacji, bo tam emocji także nie powinno zabraknąć. Zaproszenia powędrowały do sześciu ekip, natomiast dwa pozostałe sloty przypadną drużynom z otwartego etapu eliminacji. Kto więc zamelduje się na serwerze? Otóż Rosjanie z forZe i Teamu Entropiq, okupujący odpowiednio 16. i 17. miejsce w światowym rankingu HLTV. Interesów Czech bronić będą zawodnicy SINNERS eSports, natomiast Bułgarii gracze SKADE. Na właściwe tory spróbuje powrócić Fnatic, którego zabraknie w sztokholmskiej Avicii Arenie. W akcji zobaczymy również Eternal Fire, czyli turecki superteam. Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş i spółka jak na razie prezentują się poniżej oczekiwań, aczkolwiek w ostatnim czasie poczynili naprawdę spory progres.

Lista uczestników DreamHack Open November 2021 wygląda następująco:

Główna faza
eu ENCE eSportsRosja Team SpiritNiemcy BIGeu mousesports
eu compLexity GamingTBDTBDTBD
Zamknięte kwalifikacje
Turcja Eternal FireSzwecja FnaticRosja Team EntropiqBulgaria SKADE
Czechy SINNERS eSportsRosja forZeTBDTBD

DreamHack Open November 2021 odbędzie się w dniach 10-14 listopada, natomiast jego pula nagród wyniesie okrągłe 100 tysięcy dolarów. Triumfatorzy zainkasują połowę tej kwoty, a ponadto zgarną bilet do 15. sezonu ESL Pro League Conference.

Wszystkie bieżące informacje na temat DH Open November 2021 znajdziecie w specjalnej relacji tekstowej, która dostępna jest po kliknięciu w poniższą fotografię

DreamHack

Fot. DreamHack