Respawn.pl

Dycha i Kuben żegnają się z BLAST Premier, NAVI i Vitality zwycięskie!

Autor: Maks Bartosik
dycha

Za nami ostatnie starcia grupy A podczas światowych finałów BLAST Premier. Dycha wraz z Kubenem mierzyli się z Natus Vincere, a Cloud 9 podejmowało Vitality!

Pierwsze dwa czwartkowe mecze podczas BLAST Premier World Finals 2023 za nami. Rozstrzygały się w nich losy całej czwórki z grupy A – ENCE, Natus Vincere, Vitality i Cloud 9. Jedna z tych drużyn miała się dziś pożegnać z rozgrywkami. Na kogo padło?

ENCE żegna się z BLAST Premier World Finals!

Jako pierwsi do walki stanęli podopieczni Kubena z ENCE. Europejska formacja mierzyła się z Natus Vincere, a to spotkanie miało zadecydować, która z drużyn awansuje dalej, a która pożegna się z rozgrywkami. Spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla ENCE, które przegrało Anubisa w słabym stylu 4:13.

Na szczęście na swojej mapie, Ancientcie, ENCE dało radę wrócić z piekła i mimo przegrywania 2:10 do przerwy, odwrócili losy spotkania i wygrali 13:11, wyrównując tym samym w serii. Finałową mapą był Nuke, który ENCE rozpoczęło bardzo dobrze, prowadząc 8:4 po stronie terrorystów. Jednak po zmianie stron to Natus Vincere było drużyną lepszą i JL i spółka zdołali odrobić straty, wygrywając 13:11 i wysyłając ENCE do domu…

Vitality w półfinale, Cloud 9 zagra dodatkowy mecz

W drugim meczu Cloud 9 podejmowało Vitality, a stawką tego meczu był bezpośredni awans do półfinału. Spotkanie lepiej rozpoczęli Zywoo i spółka, którzy na wybranym przez Rosjan Anubisie zdołali ich zaskoczyć, wygrywając 13:11 i wychodząc na prowadzenie w serii.

A na wybranym przez siebie Inferno Vitality dopełniło już tylko formalności. Europejska formacja przez całą mapę kontrolowała spotkanie, finalnie wygrywając 13:8 i przyklepując awans do półfinału.

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!