Respawn.pl

dycha kontra mousesports! Czas rozpocząć grupę B ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Rozgrywki ESL Pro League zadomawiają się na dobre. Mimo że dopiero wczoraj zakończyła się pierwsza z grup, tak przerwy nie przewidujemy. Już dziś do gry wchodzą nowe ekipy, a to za sprawą zbioru B.

Kolejna porcja emocji i to w wykonaniu innych zawodników niż w ubiegłych dniach. Tak, to już dzisiaj. Przez kolejne pięć dni obserwować będziemy rywalizację najlepszych ekip. To wszystko w ramach grupy B ESL Pro League.

Godziny meczów nie ulegają zmianie. Grupę B zainauguruje pojedynek mousesports i ENCE, który rozpocznie się o 12:00. Tego spotkania nie można przegapić, wszak polską flagę będzie reprezentował Paweł “dycha” Dycha. Będzie to pierwsze starcie obu ekip od momentu, kiedy doszło w nich do zmian.

O godzinie 15:30 swoje siły sprawdzą zawodnicy G2 oraz Ninjas in Pyjamas. Szwedzi nie mają za sobą dobrego okresu, a to za sprawą tego, że zostali pokonani przez x-kom AGO w drugiej edycji Snow Sweet Snow i tym samym zajęli 5-8 miejsce w ogólnym rozrachunku. Z kolei ciekawie też będzie spojrzeć na G2, w którym doszło do zmiany. Na pokładzie pojawił się Audric “JACKZ” Jug, a w składzie nie ma już Kennego “kennyS” Schruba. 

Wieczorem również nie będzie nudno, bowiem na serwerze ujrzymy Vitality i FaZe. W szeregach francuskiej organizacji doszło do przeniesienia Nabila “Nivery” Benrlitoma na ławkę rezerwowych, co oznacza, że pomiędzy mapami nie będzie już podziwiać zmian. Natomiast FaZe wróci po prawie miesięcznej przerwie, po tym, jak zajęło 9-12 miejsce na IEM Katowice. 

Harmonogram pierwszych spotkań grupy B ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:00 | mousesports vs. ENCE – BO3 [Transmisja]

15:30 | G2 Esports vs. Ninjas in Pyjamas – BO3 [Transmisja]

19:00 | Team Vitality vs. FaZe Clan – BO3 [Transmisja]