Respawn.pl

dycha odpada z Majora!

Autor: Michał Maćkowski
dycha ENCE

Niestety kolejny polski akcent pożegnał się z marzeniami o grze w fazie pucharowej ostatniego Majora w CS:GO. Z bilansem 1-3 odpadli dzisiaj reprezentanci ENCE oraz Bad News Eagles.

Kolejny zespoły pożegnały się z dalszą grą na BLAST.TV Paris Major 2023. Niestety w tym gronie znalazł się Paweł “dycha” Dycha z ENCE, który z jednym zwycięstwem na koncie wraca domu. Z takim samym bilansem swój udział w ostatnim Majorze w CS:GO zakończyli gracze Bad News Eagles.

dycha i jego ENCE wracają do domu

Wczoraj 9INE a dzisiaj Paweł “dycha” Dycha pożegnał się z ostatnim Majorem w CS:GO. ENCE mimo dobrego początku na BLAST.TV Paris Majora wraca niezadowolone do domu. Europejska formacja z Polakiem na czele wygrała pierwsze spotkanie z Bad News Eagles, ale następnie przegrała z Vitality oraz niespodziewanie z Into the Breach. Dzisiaj gwóźdź do trumny zawodnikom ENCE wbili gracze Ninjas in Pyjamas, którzy już po dwóch nie za bardzo trudnych dla siebie map, utrzymali się w turnieju.

ENCE vs Ninjas in Pyjamas – 2:0

  • Mirage – 7:16
  • Ancient  – 10:16

Bad News Eagles kończy swoją przygodę z BLAST.TV Paris Major

Walczyli do samego końca, ale ostatecznie wracają do domu. Bad News Eagles zaskoczyło kibiców na start trzeciego dnia BLAST.TV Paris Major. Zespół z Kosowa o pozostanie w rozgrywkach zagrał z FaZe i o dziwo wygrał wybranego przez rywala Overpassa do trzech. To jednak nie był koniec dobrej gry BNE, bo następne na Mirage brakło wykończenia, aby wyeliminować FaZe. Gracze z Kosowa przegrywali 9:14 i zdążyli wrócić do rozgrywki, prowadząc w pewnym momencie 15:14. Mimo słabej gry przez cały turniej, to europejska formacja obudziła się w idealnym momencie, bowiem doprowadziła do dogrywki i którą zdołała wygrać. Na sam koniec zespoły o pozostanie na ostatnim Majorze w CS:GO zmierzyły się na Inferno, gdzie także kibice dostali widowisko pełne emocji. FaZe po stronie atakującej zdołało wygrać aż dwanaście rund, a po CT nie umiało wykończyć rywala. Ostatecznie przy stanie 14:14 ekipa Finna “karrigana” Andersena obudziła się i wygrała 16:14.

FaZe vs Bad News Eagles – 2:1

  • Overpass -3:16
  • Mirage – 19:17
  • Inferno – 16:14

Aktualnie na serwerze o pozostanie w rozgrywkach walczą gracze G2 oraz fnatic. Natomiast o awans do fazy pucharowej ekipa Karola “rallena” Rodowicza rywalizuje z Liquid. Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.