Respawn.pl

Dycha oraz Astralis pozostają w grze o Majora!

Autor: Michał Maćkowski

Za nami kolejna para spotkań drugiego dnia rywalizacji w grupie B w ramach kwalifikacji do Majora. W walce o ostatni turniej tej rangi w CS:GO pozostali gracze ENCE oraz Astralis. 

Polacy bardzo dobrze radzą sobie w kwalifikacjach do ostatniego Majora w CS:GO. Z grupy A wszyscy awansowali na turniej w Paryżu, a sytuacja w grupie B także zapowiada się bardzo dobrze. W najgorszej sytuacji wciąż jest Paweł “dycha” Dycha, która także z Astralis uciekł spod topora i wciąż walczy o Majora.

dycha pozostaje w walce Majora

Na ten moment nie jest to dobry turniej w wykonaniu ENCE. Po porażkach z Monte oraz FORZE, ekipa Polaka stanęła na krawędzi, od której niełatwo będzie uciec. Mimo to międzynarodowa formacja nie poddała się i nadal walczy o wyjazd do Paryża. ENCE w pierwszym meczu eliminacyjnym zmierzyło się z iNation, które na pierwszej mapie nie postawiło żadnego oporu, bo nie wygrało nawet jednej rundy. To jednak rywalizacja na drugiej planszy przyniosła zdecydowanie więcej emocji, bo serbski zespół walczył do końca, a ENCE dopiero w ostatniej rundzie zgarnęło drugą mapę, a zarazem całe spotkanie.

ENCE vs iNation – 2:0

  • Nuke – 16:0
  • iNation – 16:14

Astralis eliminuje Spirit

Liczba zawodników z Rosji, jaką zobaczymy w Paryżu drastycznie spada, bowiem kolejna rosyjska formacja pożegnała się z RMR. Tym razem Astralis po trzymapowym starciu zdołało wyeliminować Spirit, które wygrało pierwszą mapę, ale nie potrafiło na następnych postawić oporu Duńczykom.

Astralis vs Spirit – 2:0

  • Mirage – 10:16
  • Ancient – 16:5
  • Overpass – 16:10

Więcej informacji o BLAST.tv Europe RMR B znajdziecie w naszej dedykowanej relacji.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.