Respawn.pl

Dycha w prestiżowym gronie. Polak wśród najlepszych graczy IEM Dallas 2022

Autor: Aleksander Kurcoń

IEM Dallas 2022 już za nami, czas więc na różne podsumowania. Portal HLTV przygotował zestawienie graczy, którzy otarli się o tytuł MVP turnieju, czyli znaleźli się w gronie EVP. Jednym z nich był Paweł “dycha” Dycha.

MVP IEM Dallas 2022 został Sergey “Ax1Le” Rykhtorov, który reprezentuje barwy zwycięzcy turnieju – Cloud9. HLTV zawsze jednak przygotowuje listę tzw. EVP. To grono graczy, którzy zasługują na wyróżnienie, bowiem otarli się o najważniejszą indywidualną nagrodę. Łącznie portal wyróżnił ośmiu zawodników.

Wśród tym prestiżowym gronie znalazł się dycha. Gracz ENCE w Dallas zaliczył fenomenalny występ. Redaktorzy portalu docenili go bardziej od Snaxa, mimo że to Pogorzelski zakończył turniej z wyższym ratingiem. Dlaczego? Uznali bowiem dychę za głównego architekta sukcesu drużyny, czyli zajęcia drugiego miejsca. Co ciekawe to drugie tego typu wyróżnienie z rzędu dla Pawła. Wcześniej 24-latek znalazł się w gronie EVP za PGL Major Antwerp 2022.

Kto jeszcze znalazł się na liście?

  • mini flag icon of Russian Federation Dmitry “sh1ro” Sokolov
  • mini flag icon of Brazil Yuri “yuurih” Santos
  • mini flag icon of Bosnia & Herzegovina Nikola “NiKo” Kovac
  • mini flag icon of Canada Russel “Twistzz” Van Dulken
  • mini flag icon of France Mathieu “ZywOo” Herbaut
  • mini flag icon of Russian Federation Vladislav “nafany” Gorshkov
  • mini flag icon of Germany Johannes “tabseN” Wodarz
  • mini flag icon of Poland Paweł “dycha” Dycha

Co ciekawe HLTV wskazał także kilku graczy, którzy zasłużyli na specjalną wzmiankę. Wśród nich był Janusz “Snax” Pogorzelski. To nie powinno dziwić, bo Polak zagrał bardzo dobrze, zwłaszcza, że był zaledwie stand-inem i miał za zadanie zastąpić Lotana “Spinx” Giladiego. Portal wspomniał również o Olku “hades” Miśkiewiczu, który może nie zagrał na tyle dobrze, by znaleźć się na liście EVP, ale warto wspomnieć jego występ.