Respawn.pl

dycha z dobrym startem na IEM Katowice 2023! IHC nie sprawiło niespodzianki

Autor: Michał Maćkowski

Pierwsze spotkania na IEM Katowice 2023 już za nami. Na początek zmagań obyło się bez niespodzianek i zwycięstwa w pierwszych pojedynkach zgarnęli gracz ENCE oraz Cloud9. 

IEM Katowice 2023 wystartowało i na dzień dobry nie doczekaliśmy się niespodzianek. Swoje spotkanie pewnie wygrali gracze ENCE i Cloud9, których dzieli już tylko jedno zwycięstwo BO3 od kolejnej fazy rozgrywek.

ENCE i Cloud9 wygrywają na start IEM Katowice

Takich wyników można było się spodziewać, jednak losowość w postaci systemu BO1 lubi przynieść niespodzianki. To jednak nie tym razem, bo zwycięstwo na początek turnieju zgarnął pierwszy z Polaków – Paweł “dycha” Dycha. ENCE mimo początkowych problemów po przegraniu pistoletówki, wróciło na dobry tor i z fantastycznej strony pokazało się na Vertigo. Zespół Polaka po stronie atakującej zgarnął aż jedenaście rund, co pozwoliło z dużą swobodą wkroczyć na drugą połowę. Po zmianie stron ENCE ponownie przegrało pistolety, lecz znowu po zażegnaniu problemów ekonomicznych, zdominowało paIN i wygrało ostatecznie 16:7.

W tym samym czasie pewne zwycięstwo zgarnęli gracze Cloud9, którzy podejmowali IHC. Zespół z Mongolii wygrał pierwszą rundę, jednak chwilę później przegrał  force rywala i tak zaczęła się dominacja rosyjsko-kazachstańskiej formacji. Po stronie broniącej Cloud9 wygrało jedenaście rund, a przejście do terrorystów nie zmieniło wiele. Ostatecznie ekipa Abaya “HObbita” Khasenova wygrała do pięciu na Mirage.

W drugiej serii spotkań czekają nas kolejne ciekawe pojedynki. Spirit, w pierwszym swoim meczu w 2023 roku podejmie Grayhound. Natomiast Ninjas in Pyjamas mierzy się z MIBR.