Respawn.pl

Strona główna » Dycha zostaje w ENCE! Organizacja przedłużyła kontrakt z Polakiem

Dycha zostaje w ENCE! Organizacja przedłużyła kontrakt z Polakiem

Autor: Marcin Kapusta

ENCE przedłużyło kontrakty z graczami, którzy stanowią trzon międzynarodowego kolektywu CS:GO!

Fińska organizacja ENCE przedłużyła kontrakty z Pawłem “Dychą” Dychą, Marco “Snappim” Pfeifferem oraz Lotanem “Spinxem” Giladim do 2023 roku. “W imieniu ENCE mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przedłużyliśmy kontrakty z Snappim, Spinxem oraz Dychą. Każdy z nich wykazał się bardzo dobrym podejściem mentalnym i etyką pracy podczas pobytu w ENCE. Od dawna było jasne, że chcemy z nimi kontynuować współpracę w przyszłości. Wierzymy, że utrzymanie tego trzonu może zdziałać cuda w nadchodzących latach 2022-2023. Pod warunkiem, że uda nam się rozegrać więcej meczów z najnowszym nabytkiem, Madenem.” – zakomunikował generalny menadżer fińskiej organizacji, Niklas “Willkey” Ojalainen.

Spinx, Snappi oraz Dycha dołączyli do ENCE w styczniu 2021 roku, czyli w momencie powstania międzynarodowego składu. Angaż otrzymali również Joonas “doto” Forss i Aleksi “allu” Jalli. Początkowe wyniki nie były obiecujące, jednak wszystko zmieniło się, gdy Olek “hades” Miśkiewicz wszedł w buty allu. Od tego czasu ENCE zaczęło piąć się w rankingowych szczeblach oraz zdobywać liczne sukcesy. Do najważniejszych należy triumf w dziewiątym sezonie LOOT.BET, wicemistrzostwo IEM Fall Europe oraz awans do Fazy Legend Majora PGL Sztokholm 2021. Na początku bieżącego roku doszło do zmiany w wyjściowej piątce. Doto wylądował na ławce rezerwowej, natomiast jego miejsce zajął Pavle “Maden” Bošković. Z nowym nabytkiem drużyna zajęła 13/16. miejsce podczas IEM Katowice 2022, a także wywalczyła srebrny medal Pinnacle Winter Series #2.

Od pierwszego dnia byłem bardzo zadowolony i czułem duże zaufanie ze strony zarządu organizacji. Ponadto chemia między pracownikami i dobre warunki sprawiły, że bez wahania przedłużyłem swoją umowę.” – ogłosił prowadzący europejskiego kolektywu, Marco “Snappi” Pfeiffer. “Odnowiłem kontrakt, ponieważ jest to odpowiedni zespół i odpowiednia organizacja dla mnie. Uwielbiam zawodników, trenera i członków zarządu ENCE. Naprawdę miło jest tu zostać i zobaczymy, co przyniesie przyszłość.” – wtórował mu Lotan “Spinx” Giladi.

Dużo o tym myślałem, bo ostatni rok był dla mnie wyjątkowy, chociażby pod względem zakwalifikowania się do Majora. Pomyślałem sobie, że skoro z tymi chłopakami mogę osiągnąć takie coś, to powinienem próbować robić to dalej. I po prostu chcę być lojalny, bo nie chciałbym w żaden sposób robić pod górkę komuś, kto sprawia, że wszystko jest dla mnie idealne.” – oznajmił Paweł “Dycha” Dycha.

Aktualny skład ENCE wygląda następująco:
  •  Marco “⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  •  Lotan “⁠Spinx⁠” Giladi
  •  Paweł “⁠dycha⁠” Dycha
  •  Olek “⁠hades⁠” Miśkiewicz
  •  Pavle “Maden” Bošković
  •  Eetu “⁠sAw⁠” Saha (trener)