Respawn.pl

Dziękujemy! Ballista kończy swoją przygodę z VALORANT Masters

Autor: Michał Maćkowski
Ballista

Niestety dość szybko zakończyła się przygoda Ballisty z VALORANT Masters. W pełni polski zespół przegrał swoje drugie spotkanie w turnieju, przez co pożegnał się z dalszą częścią rywalizacji. 

VALORANT Masters pokazał jak mocna jest scena VALORANTA w Polsce. Aż sześciu Polaków dało radę awansować, w tym w pełni polski zespół Ballista, który w decydującym meczu podczas kwalifikacji pokonał fnatic. Niestety w głównym turnieju nie było już tak kolorowo.

Ballista na początek turnieju trafiła chyba najgorzej, bowiem musiała zmierzyć się z Mistrzami Europy z Heretics. Niestety rywalizacja z aktualnie najlepszym zespołem w Europie nie była prosta dla Polaków, którzy i tak napsuli sporo krwi rywalom. Najpierw ekipa Mateusza “Morfana” Świętochowskiego przegrała do 10, a następnie po dogrywce.

Dzień później, w meczu o śmierć i życie przyszło nam obejrzeć bratobójcze starcie pomiędzy Ballistą a Patrykiem “starxo” Kopczyńskim i jego Acend. Tutaj także nie możemy mówić o triumfie, a klęsce, bo Acend zdominowało w pełni polski zespół. Polacy na Icebox wygrali tylko jedną rundę, a na Bindzie o dwie więcej.

Ballista vs Acend – 0:2

  • Icebox – 1:13
  • Bind – 3:13

Tak o to zakończyła się przygoda Ballisty z VALORANT Masters. Polacy za 7-8 miejsce zgarnęli 5000$.