Respawn.pl

Dziękujemy za walkę! x-kom AGO przegrywa w finale Snow Sweet Snow 2 z HAVU

Autor: Krzysztof Sarna

To był piękny czas! Tak możemy określić przygodę x-kom AGO w turnieju Snow Sweet Snow 2. Polacy napisali konkretną historię od etapu regionalnego do finału rozgrywek. Jednak w decydującym starciu czegoś zabrakło i to HAVU okazało się najlepszą ekipą.

Finałowy pojedynek pomiędzy x-kom AGO a HAVU zainicjował Nuke wybrany zresztą przez Finów. Mimo że to Polacy z początku grali po stronie terrorystów, tak 27. ekipa świata po chwili prowadziła 8:1. “Jastrzębie” jeszcze nieco zmniejszyły straty, ale i tak przed zmianą stron do oponenta traciły pięć rund (5:10). Po wznowieniu wcale nie było lepiej, bowiem oponent utrzymywał przewagę. Podopieczni Mikołaja “miniroxa” Michałkówa ugrali zaledwie trzy rundy i przegrali pierwszą arenę do ośmiu. 

Po tym spotkanie przeniosło się na Mirage’a, który zazwyczaj jest znakiem rozpoznawczym Damiana “Furlana” Kisłowskiego i spółki. Jednak w początkowej fazie tej lokacji nie było za bardzo tego widać. HAVU grające w obronie w pewnym momencie wygrywało 7:1. Jednak nie było aż tak źle, ponieważ po pierwszej części Polacy przegrywali 6:9. Zmiana stron była wyczekiwana przez AGO, które momentalnie wyrównało i na tablicy wyników widniało po dziewięć. Formacja znad Wisły niestety nie zdołała objąć prowadzenia, a Jani “Aerial” Jussila wraz z kompanami odsunęli się na trzy punkty (9:12). I to wydawał się kluczowy moment tego spotkania, wszak “Nasi” nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych Finów. Przy wyniku 10:15 “Jastrzębie” próbowały jeszcze wrócić, ale skończyło się na wyniku 11:15. W ostatecznej rundzie AGO miało przewagę dwóch na jednego, ale Lasse “ZOREE” Uronen taką rundę zwyciężył.

x-kom AGO 0:2 HAVU – Nuke 8:16, Mirage 11:16

HAVU dzięki zwycięstwu w drugiej edycji Snow Sweet Snow zgarnęło czek na 44 tysiące dolarów. Jednak wielkie brawa należą się “Jastrzębiom”, które napisały niesamowitą historię. Karol “rallen” Rodowicz i spółka swoją przygodę z tym turniejem zaczynali od etapu regionalnego. Mimo to uplasowali się nad takimi ekipami jak Sprout, Ninjas in Pyjamas, Cloud9, Gambit czy też MIBR.

Klasyfikacja końcowa Snow Sweet Snow 2 prezentuje się następująco:

  • 1. HAVU – 44 000$
  • 2. x-kom AGO – 4000$
  • 3-4: Winstrike, Copenhagen Flames – 4000$
  • 5-8: Sprout, Ninjas in Pyjamas, Cloud9, Gambit
  • 9-12: MIBR, Anonymo Esports, Nemiga, Sinners – 3000$
  • 13-15: SAW, Endpoint, SKADE
  • 16-18: TeamOne, Movistar Riders, Trident
  • 19-20: 100PG, GODSENT