Respawn.pl

Dziś poznamy pierwsze formacje które spadną do BLAST Premier Spring Showdown

Autor: Krzysztof Sarna

Coraz mniej grania zostało już na BLAST Premier Spring Groups. Ostatnie trzy dni, a więc weekend będzie poświęcony Knockout Stage. Etap ten wyłoni kolejne trzy drużyny, które awansują na wiosenne finały, a także te trzy zespoły, które swoich szans będą musiały upatrywać podczas Spring Showdown.

Wczoraj poznaliśmy komplet najlepszych drużyn w grupach i tym samym zakończyliśmy etap grupowy. Przed nami jeszcze tylko weekend rozwiązań w Knockout Stage, by zakończyć BLAST Premier Spring Groups. Dziś z turniejem pożegnają się dwa zespoły, podczas gdy inne dwa będą o krok od awansu na Spring Final.

CZYTAJ TAKŻE: Recenzja Corsair HS65 Surround – słuchawek z wyśmienitym dźwiękiem przestrzennym

Pierwszy piątkowy mecz zaplanowano na godzinę 15:00. O pozostanie i miejsce w drugiej rundzie zagrają Complexity Gaming i Evil Geniuses. Obie te ekipy koniec końców nie radziły sobie najlepiej, chociaż gorzej było w przypadku coL, które uległo 0:2 FaZe Clanowi i Teamowi Liquid. “Geniusze Zła” walczyli, co potwierdza sensacja w pierwszym meczu z Heroic i wygrana 2:1. Później jednak EG uległo Vitality 0:2 i w rewanżu Heroic 1:2. Na papierze to starcie zapowiada się bardzo pasjonująco, ponieważ obie ekipy sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Przoduje Evil Geniuses na 21. lokacie. Tak więc możemy spodziewać się zaciętych zawodów. Wygrany tego starcia zagra w sobotę przeciwko Natus Vincere o awans na BLAST Premier Spring Final.

W drugim pojedynku natomiast będziemy obserwować reprezentantów BIG i Teamu Liquid. W tym przypadku to organizacja z Niemiec dwukrotnie przegrała, najpierw z G2 0:2, a następnie takim samym rezultatem z NiP-em. Natomiast TL walczył, ale na jego drodze nie do przejścia okazało się OG Esports, przeciwko któremu amerykańska organizacja przegrała dwukrotnie. W międzyczasie udało się jednak pokonać Complexity Gaming. O wiele wyżej w światowym rankingu HLTV, bo na 4. pozycji plasują się Keith “NAF” Markovic i spółka. Nasi zachodni sąsiedzi są na 15. lokacie i są stawiani w roli underdoga, jeśli chodzi właśnie o te zawody.

Harmonogram piątkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Complexity Gaming vs. Evil Geniuses – BO3

18:30 | BIG vs. Team Liquid – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.