Respawn.pl

EA Sports nie wie jak naprawić błąd z kartami ikon w FIFA 23?

Autor: Maks Bartosik

Od kilku tygodni gracze FIFA 23 borykają się z problemem, przez który niektóre ikony w grze przybierają formę innych zawodników. Jak się okazuje, EA nie do końca wie, jak naprawić ten błąd.

Błąd pojawił się już w momencie dodania specjalnych, mundialowych wersji ikon. Kilku legendarnych zawodników, a wśród nich Petr Cech, Ronaldo Nazario czy Didier Drogba w grze nie byli sobą. Czeski bramkarz podczas rozgrywki stawał się Peterem Shmeichelem, Nazario nie miał swojej fryzury, a Drogba zamieniał się w Paolo Maldiniego. Gracze błyskawicznie wyłapali ten błąd i pisali do EA, by jak najszybciej go naprawiono, jednak ponad miesiąc po jego wystąpieniu, dalej nic w tym temacie się nie zmieniło. Jak się teraz okazało, kanadyjska korporacja może nie mieć pomysłu, jak naprawić ten kuriozalny błąd.

Na forum EA w tym temacie głos zabrał jeden z community managerów EA Sports. Napisał on, że wydaje się to być bardzo skomplikowane, by naprawić ten problem. Wspomniał również, że zazwyczaj takie wpadki nie są zbyt trudne do naprawienia, jednak w tym przypadku problem jest poważniejszy niż mogłoby się wydawać. Dodał też, że odpowiedni zespół ciągle pracuje nad rozwiązaniem tego błędu.

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie nie doczekamy się poprawnych in-game wersji niektórych ikon związanych z mundialem. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że to ostatnia taka sytuacja i nie dojdzie do powtórki na przykład podczas promocji Team Of The Year.