Respawn.pl

Ekipa kubena bliska skompletowania! Apeks zatrudniło byłego gracza MAD Lions

Autor: Marcin Kapusta

Justinas “jL” Lekavicius podpisał roczny kontrakt z Apeks. Litwin znów połączy siły z Jakubem “kubenem” Gurczyńskim, z którym współpracował w barwach MAD Lions!

W połowie lipca bieżącego roku norweska organizacja, zrażona słabą passą wyników nowego zespołu, zdecydowała się przesunąć na rezerwę Hugo “chawzyyy’iego” Gunthera oraz Asgera “AcilioNa” Larsena. Dwa dni temu (tj. 5 sierpnia) zaczęła zbrojenie sekcji CS:GO na nadchodzący sezon, kontraktując Jakuba “kubena” Gurczyńskiego na stanowisko głównego trenera. Z kolei dziś angaż otrzymał były podopieczny Polaka, Justinas “jL” Lekavicius.

Zdecydowałem się dołączyć do Apeks, ponieważ podoba mi się ten skład i widzę w nim duży potencjał. Jestem wdzięczny za szansę, by naprawdę pokazać, na co mnie stać. Znów będę współpracował z kubenem. Cieszę się, że to on jest filarem, na którym mogę się oprzeć. Był przy mnie od początku mojej kariery i do tej pory nigdy nie straciliśmy w siebie wiary. Mówiąc krótko, jestem podekscytowany, że mogę tu być razem z nim.” – stwierdził nowy nabytek.

Jest młody i głodny sukcesów, a to zawsze są dobre czynniki w zespole z wysokimi ambicjami. To także bezpieczny wybór, ponieważ nasz główny trener zna go dobrze z poprzednich lat, więc wie, że jest w stanie dostarczyć nam dużo nowych możliwości i jego wkład w drużynę będzie wysoki.” – oświadczył Head of Esports w Apeks, Anders Kjær.

jL stał się rozpoznawalny za sprawą epizodu w MAD Lions. Do hiszpańskiej organizacji dołączył w marcu 2021 roku i pod jej banderą współpracował z kubenem, który wówczas pełnił rolę szkoleniowca. Słabe wyniki szybko przyczyniły się do zawieszenia dywizji CS:GO przez zarząd MAD Lions. Niemniej zawodnicy postanowili trzymać się razem i figurowali na scenie przez dwa miesiące bez jakiegokolwiek wsparcia. Mimo to zdołali zwyciężyć trzeci sezon REPUBLEAGUE oraz zająć trzecie miejsce podczas Elisa Invitational Spring 2022.

Aktualny skład Apeks wygląda następująco:

  • 🇳🇴 Joakim “jkaem” Myrbostad
  • 🇸🇰 Martin “STYKO” Styk
  • 🇸🇪 Tim “nawwk” Joinasson
  • 🇱🇹 Justinas “jL” Lekavicius
  • 🇵🇱 Jakub “kuben” Gurczyński (trener)
  • 🇸🇪 Hugo “chawzyyy” Gunther (rezerwa)
  • 🇩🇰 Asger “AcilioN” Larsen (rezerwa)