Respawn.pl

Ekipa xseveNa zdekompletowana; jemi ląduje na ławce rezerwowych!

Autor: Marcin Kapusta

Najwyżej notowana fińska drużyna CS:GO, HAVU Gaming przeżywa spory kryzys. Z powodu niezadowalających wyników Jemi “jemi” Makinen wylądował na ławce rezerwowych!

Ekipa Samiego “xseveNa” Laasanena przez cały obecny rok pięła się w górę. Zwyciężenie pierwszego europejskiego sezonu FunSpark ULTI oraz Snow Sweet Snow #2 zagwarantowało jej wysokie 22. miejsce w światowym rankingu HLTV. Jednak przez ostatnie tygodnie zawodnicy HAVU mocno obniżyli swoje loty, co obrazuje m.in. 13/15. pozycja podczas Spring Sweet Spring 2. Aktualnie biorą udział w turnieju Elisa Invitational Summer, w którym po porażkach z Copenhagen Flames i 777 posiadają bilans 0-2.

W obliczu niezadowalających wyników, włodarze postanowili działać i rozpoczęli zmiany. Z wyjściowym składem pożegnał się Jemi “jemi” Makinen, który był jego częścią od grudnia 2020 roku. Wakat po 21-latku tymczasowo wypełni trener drużyny, a także były zawodowy gracz, Taneli “dISTURBED” Veikkola.

Decyzja została podjęta przez zarząd organizacji jako reakcja na przedłużający się okres słabych wyników. Obecnie oceniamy najlepszą drogę do powrotu na ścieżkę wiodącą do czołówki Counter-Strike’a” – napisano na oficjalnej stronie HAVU. “Przez ostatnie dwa miesiące nie byliśmy zadowoleni z naszych występów. To była prawdziwa walka, aby znaleźć formę, którą mieliśmy na początku tego roku. Teraz nadszedł czas, aby poszukać innych rozwiązań. Wraz z zarządem zdecydowaliśmy, że jemi zostanie na razie przesunięty na ławkę. W nadchodzących meczach wcielę się w rolę gracza” – oświadczył szkoleniowiec sekcji CS:GO, dISTURBED.

Aktualny skład HAVU Gaming prezentuje się następująco:

  • 🇫🇮 Olli “sLowi” Pitkanen
  • 🇫🇮 Sami “xseveN” Laasanen
  • 🇫🇮 Jani “Aerial” Jussila
  • 🇫🇮 Lasse “ZOREE” Uronen
  • 🇫🇮 Taneli “dISTURBED” Veikkola (zmiennik, trener)
  • 🇫🇮 Jemi “jemi” Makinen (rezerwa)