Respawn.pl

El Clásico – Virtus.pro vs. Ninjas in Pyjamas w ELEAGUE

Autor: Sergiusz Lelakowski

Spotkania Polaków ze Szwedami zawsze są bardzo emocjonujące. Od dłuższego czasu nie można wybrać tego jednego “pewniaka” i obie drużyny mają równe szanse na zwycięstwo.

Nietrudno zauważyć tę przypadłość. Nawet profesjonalni analitycy nie są w stanie jasno określić zwycięzcy tego spotkania. Zdania są podzielone, o czym świadczy poniższy tweet.

Stąd zapożyczone z derby Hiszpanii określenie El Clásico – w którym to dwie najmocniejsze drużyny dosłownie “wymieniają się wygranymi”. Będzie to na pewno bardzo wyrównane spotkanie i może to przekona Was do jego obejrzenia – szczególnie, że rozpoczyna się ono dopiero o 4 nad ranem czasu polskiego.

Ostatnim razem Virtus.pro spotkało się z NiPem w kwietniu, w ramach ligi ECS. Polacy wygrali to spotkanie 2:0, gdzie wywalczyli jedną z map po ciężkiej dogrywce – aż 25:22. Do tego znacznie lepiej poradzili sobie na ESL One Cologne 2016, docierając aż do półfinału turnieju, “urywając” jako jedyni na całym turnieju, jedną mapę zwycięzcom majora – SK Gaming. NiP za to uległ zespołowi Flipsid3 już w fazie grupowej. Szwedzi będą zmuszeni wywalczyć miejsce w kwalifikacjach, jeśli znów zechcą grać obok najlepszych drużyn świata.

Wcześniej, o godzinie 23:00 czeka nas spotkanie Astralis z mousesports. Duńczycy w końcu zagrają swoim pełnym składem. Przypomnijmy, że na ESL One Cologne 2016 Kjaerbye’a zastąpił gla1ve, a Dupreeh wylądował w szpitalu, przez co musiał za niego zagrać ich trener, zonic. Nie stanowiło to przeszkody, by zespołowi udało się wyjść z grupy i dotrzeć do ćwierćfinałów, gdzie ulegli Polakom z Virtus.pro. Mousesports nie mogło niestety pochwalić się awansem do fazy playoff, za to w ostatnim spotkaniu z FaZe w ramach Drabinki Ostatniej Szansy ELEAGUE pokazali siłę i gotowość do gry przeciw liderom duńskiej sceny CS:GO.

Zaparzcie kawę, zaopatrzcie się w energetyki – wedle uznania. Emocje związane z dzisiejszymi, nocnymi rozgrywkami ELEAGUE i tak nie pozwolą Wam spać.

Astralis vs. mousesports – 23:00 (BO3) STREAM

Virtus.pro vs. Ninjas in Pyjamas – 4:00 (BO3) STREAM