Respawn.pl

ELEAGUE: Grupa D rusza do walki

Autor: Sergiusz Lelakowski

Już o północy polskiego czasu do gry wyruszy ostatnia grupa drugiego sezonu ELEAGUE. O awans do ćwierćfinałów powalczą gracze fnatic, OpTic Gaming, Team EnVyUs oraz Team dignitas.

 

Jak na razie w ćwierćfinałach znajduje się sześć zespołów. Przypomnijmy, że awans z poprzednich grup uzyskały ekipy takie jak: mousesports, FaZe Clan (grupa A), Virtus.pro, Ninjas In Pyjamas (grupa B) oraz Astralis, SK Gaming (grupa C). Największymi niespodziankami do tej pory było odpadnięcie Cloud9, jak i Natus Vincere. Obie formacje uplasowały się na miejscach 9-12.

W najbliższy weekend do rywalizacji przystąpi grupa D, która zakończy pierwszą część rozgrywek. O dwa ostatnie miejsca powalczą drużyny, które wydają się być na podobnym poziomie.

Faworytem grupy wydaję się być dignitas, które po kilku zmianach w zespole zaczęło grać rewelacyjnie, co potwierdzili, wygrywając EPICENTER: Moscow. Ponadto “k0nfig” i spółka wygrali w ostatnim czasie europejskie kwalifikacje do WESG, a także osiągnęli półfinał DreamHack Bucharest.

Bez szans nie są również Team EnVyUs oraz OpTic Gaming. Francuzi po zakontraktowaniu Christophe’a “SIXERA” Xia powoli wracają na właściwe tory, o czym świadczy chociażby miejsce 5-6 podczas finałów ESL Pro League 4. OpTic z kolei przez ostatnie miesiące awansowało do ścisłej czołówki strefy North America, coraz śmielej stawiając opór europejskim drużynom. “tarik” wraz z kolegami wygrali m.in. drugą edycję Northern Arena, czy również zakończyli zmagania w EPL 4 na ćwierćfinale.

Teoretycznie najsłabszą ekipą w grupie wydaję się być fnatic. Szwedzi niedawno ponownie zmienili skład, który obecnie prezentuje się następujaco: Olof “olofmeister” Kajber, Freddy “KRIMZ” Johansson, Joakim “disco_doplan” Gidetun, Simon “twist” Eliasson oraz Dennis “dennis” Edman. Jak na razie formacja rozegrała w tym zestawieniu 6 spotkań, wygrywając cztery z nich. Mimo wszystko drużynie wciąż potrzeba ogrania i to właśnie ten aspekt może okazać się kluczowy w rywalizacji.

Pierwsze spotkanie grupy D odbędzie się o północy pomiędzy fnatic, a Optic Gaming. Następnie w studiu zmierzą się Team EnVyUs z Team Dignitas. Oba spotkania odbędą się systemem BO1. Zwycięzcy starć powalczą ok. 4:00 w meczu do dwóch wygranych map o zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Wszystkie spotkania będziecie mogli obejrzeć na kanale Izaka.

Harmonogram pierwszego dnia:

00:00 – fnatic vs. Optic Gaming
1:15 – Team EnVyUs – Team dignitas
4:00 – mecz wygranych drużyn