Respawn.pl

ELEAGUE Major: Astralis odbija się od dna

Autor: Sergiusz Lelakowski

OpTic Gaming o krok od odpadnięcia z turnieju! Zwycięzcy drugiego sezonu ELEAGUE przegrali już drugi mecz podczas ELEAGUE Major. Tym razem zespół ze strefy NA okazał się gorszy od Astralis.

 

Spotkanie dwóch najlepszych ekip według rankingu HLTV.org zaczęło się lepiej dla Astralis, które zgarnęło na swoje konto pierwsze dwie rundy. Duńczycy szybko jednak pozwolili obudzić się rywalom, którzy mimo sporych problemów, wygrali pięć rund z rzędu (2:6). Zwycięzcy ECS Season 2 w końcu wzięli się w garść, a dzięki poprawie swej gry, udało im się zmniejszyć straty (5:6). OpTic Gaming starało się utrzymać prowadzenie, lecz nieco słabsza postawa w końcówce połowy oraz problemy finansowe sprawiły, że to Lukas “gla1ve” Rossander i spółka przenieśli się na stronę atakującą z punktem przewagi. Na starcie wydawało się, że OpTic szybko przejmie inicjatywę. Skandynawowie utrzymali jednak swą niezłą postawę, która w ostateczności przyniosła im pierwsze zwycięstwo podczas rozgrywanego majora.

Astralis – OpTic Gaming 16:12 (train)

Przed fanami CS:GO jeszcze dwa mecze do zakończenia drugiego dnia. Oba będzie można obejrzeć pod tym adresem. Jeśli chcecie więcej szczegółów o rozgrywanym turnieju, możecie je sprawdzić tutaj.