Respawn.pl

ELEAGUE: OptTic awansuje z grupy D. Virtus.pro z FaZe Clan w ćwierćfinale!

Autor: Sergiusz Lelakowski

W sobotę zakończyła się faza grupowa drugiego sezonu ELEAGUE. Jako ostatnie do ćwierćfinału awansowało OpTic Gaming, które najpierw pokonało Team EnVyUs, by później rozprawić się z fnatic.

 

Przez kilka poprzednich tygodni w Atlancie rozgrywano fazę grupową turnieju. Przed sobotą udziału w ćwierćfinale pewni byli gracze mousesports i FaZe (grupa A), Astralis oraz SK Gaming (grupa B), Virtus.pro wraz z Ninjas in Pyjamas (grupa C), a także Team dignitas (grupa D). Ostatni dzień zmagań grupowych wyłonił ostatnią ekipę, która będzie rywalizowała w fazie pucharowej.

OpTic dołącza do ćwierćfinalistów

O slota rywalizowały zespoły OpTic Gaming, Team EnVyUs oraz fnatic. Pierwsze spotkanie odbyło się pomiędzy Francuzami, a OpTic, gdyż oba zespoły przegrały pierwsze swoje spotkania. W tym starciu lepsi okazali się gracze na co dzień grający w strefie NA, wygrywając 2:1, eliminując tym samym “EnVy” z rozgrywek.

OpTic Gaming – Team EnVyUs 2:1 (16:3 – overpass, 13:16 – dust2, 16:8 – cobblestone)

Następnie “NAF” i spółka rywalizowali z fnatic o zajęcie drugiego miejsca w grupie D. Szwedzi pierwszego dnia pokonali OpTic, więc wydawało się, że są w stanie zrobić to ponownie. “tarik” wraz z kolegami wyciągnęli jednak lekcję z piątku, dzięki czemu nadspodziewanie łatwo poradzili sobie ze Skandynawami, ostatecznie zamykając grono ćwierćfinalistów.

OpTic Gaming – fnatic 2:0 (16:5 – cobblestone, 16:11 – dust2)

Znamy pary ćwierćfinalistów

Po ostatnim grupowym spotkaniu, doszło do losowania par ćwierćfinałowych rozgrywek. Główną informacją dla polskich kibiców jest oponent Virtus.pro. Polacy w walce o półfinał zmierzą się z FaZe Clan, które nieoczekiwanie dobrze radzi sobie podczas IEM Oakland. Najciekawiej wygląda natomiast duet Team dignitas – SK Gaming. Oprócz tego w 1/4 finału dojdzie do pojedynków mousesports z OpTic Gaming oraz Astralis z Ninjas In Pyjamas.

Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 30 listopada i 1 grudnia. Zwycięzcy starć rozegrają mecze półfinałowe 2 grudnia. Wielki finał zaplanowano z kolei dzień później. Zwycięzca drugiego sezonu ELEAGUE zgarnie 400 000 dolarów.

Pary ćwierćfinałowe:

Team dignitas – SK Gaming – 30 listopad, godz. 20.00
Astralis – Ninjas In Pyjamas – 30 listopad, godz. 22:30
mousesports – OpTic Gaming – 1 grudnia, godz. 20:00
Virtus.pro – FaZe Clan1 grudnia, godz. 22:30

eleague.com

eleague.com

Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na Polsat Viasat Explorer. Komentarzem meczów zajmie się Izak.