Respawn.pl

Elige wprowadzi Complexity do głównej fazy IEM Cologne 2023? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik
Elige complexi

W kolejnym tekście z serii #MisjaKolonia przyjrzymy się Complexity, które do Niemiec przyjeżdża w jednym celu – awans do głównej fazy turnieju. Czy Elige i spółka dadzą radę sprostać temu wyzwaniu?

Transfery

W Complexity latem doszło jedynie do jednej zmiany. Z zespołem pożegnał się Fang, a w jego miejsce sprowadzono Elige’a, który rozstał się z Team Liquid. Był to jeden z najgłośniejszych transferów na amerykańskiej scenie CS:GO i nie ma się co temu dziwić, bowiem 26-latek jest w zdecydowanej czołówce swojego regionu.

Forma

Complexity miało już okazję przetestować nowe ustawienie podczas BLAST Premier Fall Groups 2023. Już w pierwszym meczu pokazali się z dobrej strony, pokonując 2:1 Ninjas In Pyjamas. Później jednak już tak kolorowo nie było, bowiem najpierw ulegli Vitality 0:2, by potem po niezwykle zaciętym pojedynku uznać wyższość NIP, które wzięło rewanż za pierwsze spotkanie. Jednak mimo tego, występ na BLAST Complexity może uznać za całkiem udane przetarcie dla lekko odświeżonego składu.

Główna faza to obowiązek dla Complexity

Zmagania podczas IEM Cologne 2023 amerykańska formacja rozpocznie od starcia z nowym składem Fnatic, w którym Amerykanie będą raczej faworytami, zwłaszcza że mieli już okazję sprawdzić się w warunkach LANowych. W przypadku ogrania Dextera i spółki, kolejne wyzwanie będzie już nieco cięższe, bowiem Complexity zagra z wygranym meczu OG9INE. Jeśli dojdzie do starcia z Polakami, to Complexity będzie faworytem, natomiast w przypadku meczu przeciwko OG, szanse oceniamy na 50-50.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Brak awansu do głównej fazy turnieju w Kolonii to będzie spory zawód dla amerykańskiej formacji. Po transferze Elige’a wszyscy oczekują od Complexity, że w końcu wykonają krok do przodu i ich udział w największych turniejach nie będzie kończył się na góra dwóch-trzech meczach, a JT i spółka o coś w końcu powalczą. IEM Cologne 2023 jest właśnie jednym z takich turniejów i amerykański zespół musi pokazać się tam z naprawdę dobrej strony.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.