Respawn.pl

Elon Musk przyjmuje wyzwanie Marka Zuckerberga do walki

Autor: chiken

Nie ma dnia, by w sieci nie wrzało i się nie działo. Kiedy jednak dochodzi do przepychanek słownych z udziałem tak uznanych person, jak Elon Musk i Mark Zuckerberg, wówczas żyje tym cały świat, który się tym niesamowicie elektryzuje. Założyciel Tesli oficjalnie przyjął wyzwanie głównego twórcy Facebooka do walki. 

Musk przyjmuje wyzwanie do walki z Zuckerbergiem

O kwestii potencjalnej walki pomiędzy gigantami technologicznymi mówi się już od około dwóch miesięcy. Musk twierdził, że jest gotowy do walki w klatce z Zukcerbergiem po viralowym Tweecie w czerwcu po uruchomieniu Threads. 

Założyciel Facebooka przyjął ofertę, prosząc w szczególności o lokalizację. Od tamtego momentu do żadnych konkretów jednak nie doszło. Musk mimo to twierdził, że bój odbędzie się we Włoszech i będzie transmitowana zarówno w X, jak i Meta. Zuckerberg później także dodał, że według niego nowy właściciel Twittera nie traktuje walki i całego zagadnienia na poważnie.

Przełomem mógł być poniedziałek, 14 sierpnia. Elon Musk dokładnie wczoraj skierował dwa Tweety bezpośrednio do Marka Zuckerberga. Nie obyło się oczywiście bez uszczypliwości. – Pomyślałem, że możesz chcieć herbaty, więc przyniosłem torby – czytamy na Twitterowym profilu Muska. 

Wygląda zatem na to, że Musk w końcu oficjalnie walkę zaakceptował. Najprawdopodobniej spory wpływ na to miały ostatnie komentarze Zucka. Na odpowiedzi ze strony “Facebookowego obozu” nie musieliśmy długo czekać. – Elon Musk mówi, że pojawi się w domu Zuckerberga w Palo Alto, oto rzecznik Zuckerberga: Mark podróżuje teraz i nie ma go w Palo Alto. Poza tym Mark traktuje ten sport poważnie i nie zamierza walczyć z kimś, kto przypadkowo pojawia się w jego domu – czytamy na Twitterowym profilu Alexa Heath.

Tak więc musimy jeszcze poczekać na oficjalną odpowiedź włodarza Facebooka. Według magnata Meta Zuckerberg rozmawiał już Daną White o tym zestawieniu. Tak więc walka miałaby mieć miejsce w federacji UFC. Chodzi nie tylko o jak największy rozgłos i profesjonalizm, ale także o to, by uczynić z tego legalną rywalizację, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.