EMERITOS BANDITOS pokonało Rosjan w ESEA Intermediate

Autor: Krzysztof Sarna
pashabiceps

To było przedostatnie starcie w ramach sezonu zasadniczego 40. odsłony ESEA Intermediate. EMERITOS BANDITOS na swoje konto dołożyło kolejne, ósme już zwycięstwo. Kultowa formacja z Polski tym razem poradziła sobie z rosyjskim PIVO.

Starcie jak zwykle rozpoczęło się od rundy nożowej, w której lepsi okazali się Rosjanie. Reprezentanci PIVO zdecydowali, że rozpoczną to starcie od gry w obronie. “Emeryci” w inauguracyjnej odsłonie postanowili zaatakować obszar bombowy B w pierwsze tempo. Udało się podłożyć ładunek, aczkolwiek ekipa z regionu CIS pokazała się świetnie ze strony strzeleckiej, co w rezultacie przełożyło się na momentalne odbicie. W kolejnej odsłonie Polacy podjęli decyzję o przekupieniu broni i podejściu łącznika poprzez środek. Pomysł ten zakończył się sukcesem, dzięki czemu na tablicy wyników ujrzeliśmy remis (1:1). Rodzimy zespół wysunął się na prowadzenie 6:3 i miał naprawdę spore predyspozycje, by wygrać pierwszą połowę. W ostateczności to jednak PIVO prowadziło 8:7 przed zmianą stron.

Po przerwie ekipa ze wschodu górowała w dwóch kolejnych odsłonach, dzięki czemu powiększyła swoje prowadzenie. “Emerytowani” jednak nie byli dłużni, przez co już po chwili ukazał się kolejny remis, tym razem po dziesięć. EB grało konsekwentnie i dawało sobie radę mimo ciekawych taktycznie zagrywek ze strony Rosjan. W ostateczności udało się wysunąć na prowadzenie i pójść po końcowy triumf.

EMERITOS BANDITOS 1:0 PIVO – Ancient 16:11

To był przedostatni mecz EMERITOS BANDITOS w czterdziestym sezonie ESEA Intermediate. Polacy na tę chwilę po trzynastu spotkaniach mają bilans w postaci ośmiu zwycięstw i pięciu porażek. Ostatnie starcie w ramach “standardowego” sezonu zaplanowane zostało na nadchodzący czwartek, 17 marca. Wówczas ekipa znad Wisły zmierzy się z rosyjskim Born in Fire.

Wszystkie statystki, informacje oraz wyniki odnośnie występów “Emerytów” w 40. sezonie ESEA Intermediate znajdziecie pod tym odnośnikiem.