EMERITOS BANDITOS triumfuje po dwugodzinnym spotkaniu i zagra w play-offach!

Autor: Krzysztof Sarna

To było świetne zakończenie sezonu zasadniczego ESEA Intermediate. EMERITOS BANDITOS po ponad dwóch godzinach grania pokonało Niemców z Royal ESTATE wynikiem 25:23.

Ostatni mecz sezonu EMERITOS BANDITOS rozgrywało na Inferno z Royal Estate. Polakom przyszło na początku grać po stronie terrorystów, ale ten był przyzwoity. Potyczka zaczęła się od triumfu w rundzie pistoletowej, a w następnej Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski poradził sobie w sytuacji sam na dwóch. Chwilę później jednak na tablicy wyników zabłysnął remis 4:4, a jeszcze bardziej rozkręcała się drużyna z Niemiec. Przy stanie 4:7 wydawało się, że będzie jeszcze gorzej, ale pierwsza część zakończyła się jednopunktową porażką, 7:8.

Po przerwie chciałoby się jednak rzec, że w premierowej rundzie “Emeryci” aż “wyklikali” swoich oponentów, przez co ukazał się kolejny remis (8:8). Tuż po tym trudno było wskazać tę przodującą ekipę, bo wynik ciągle oscylował wokół wcześniej wspomnianego remisu. Taki stan utrzymywał się do 11:11, bo później Royal Estate było już niezmiernie bliskie zakończenia tego starcia, o czym świadczy prowadzenie 14:11. Piotr “Izak” Skowyrski i spółka po raz kolejny pokazali, że oni broni nie odkładają i rzeczywiście tak było. Sama końcówka obfitowała naprawdę w wiele emocji, ponieważ po wyniku 14:14 ujrzeliśmy dogrywkę.

W “doliczonym” czasie gry  łatwo nie było. “Emerytowani” wystartowali całkiem dobrze, tym bardziej że mieli szansę na zwycięstwo wynikiem 19:16. Tak się jednak nie stało, bo doszło do kolejnego rozrachunku po tym, jak tablica z wynikami wskazała 18:18. Druga dogrywka również była zacięta i nie wyłoniła zwycięzcy. Przy rezultacie 23:23 nastąpiła dłuższa przerwa spowodowana problemami technicznymi serwera. To w końcowym rozrachunku nie wytrąciło z równowagi zespołu z Polski, który wygrał 25:23.

EMERITOS BANDITOS 1:0 Royal Estate – Inferno 25:23

EMERITOS BANDITOS wygrało dziewięć spotkań i przegrało siedem. Polska drużyna wystąpi w play-offach bieżących zmagań. Wszystkie statystyki, informacje i więcej innych szczegółów na temat EB znajdziecie klikając w ten odnośnik.