Respawn.pl

Strona główna » ENCE czy G2? Kto odpadnie z IEM Cologne już w drugim dniu turnieju?

ENCE czy G2? Kto odpadnie z IEM Cologne już w drugim dniu turnieju?

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami drugi dzień zmagań w ramach IEM Cologne. Polscy kibice jednakże nie mają zbyt wielkich powodów do zadowolenia, ponieważ ENCE już dziś powalczy o pozostanie w turnieju wraz z G2 Esports. Poza tym ujrzymy dwa pierwsze spotkania w ramach grupy B. Wszystkim piątkowym potyczkom postanowiliśmy przyjrzeć się ponownie z naszym partnerem, eWinnerem. 

Jak to się mówi pierwsze koty za płoty. Niekoniecznie jednak tak samo mogą powiedzieć Olek “hades” Miśkiewicz i jego kompani, którzy przegrali swoje pierwsze spotkanie mimo faktu, że byli faworytami tego pojedynku. Dopóki jednak rundy w grze, można dokonać wszystkiego, chociaż piątkowy rywal wcale nie będzie łatwy. Zobaczcie z nami, co kryje się pod piątkowym harmonogramem IEM Cologne. 

12:30 | FaZe Clan vs. 00NATION – BO3

Piątkowy harmonogram Intel Extreme Masters Cologne rozpocznie się od dwóch pojedynków otwarcia grupy B. W jednym z nich na serwerze spotkają się gracze FaZe Clanu i 00NATION. Oczekiwania w stosunku co do tej pierwszej formacji są naprawdę wysokie, ale nie ma się czemu dziwić. Pierwsze miejsce w światowym rankingu HLTV i jeszcze niedawne mistrzostwo PGL Majora do czegoś zobowiązują. Brazylijczycy z kolei takiej presji nie mają, aczkolwiek pokonanie mistrzów świata byłoby dla nich bezsprzecznie budujące. Tak czy siak, to Russel “Twistzz” Van Dulken i jego koledzy są największymi faworytami piątku, ponieważ kurs na nich wynosi 1.15, kiedy na formację z Kraju Kawy 5.20.

12:30 | FURIA vs. Astralis – BO3

Jednocześnie rozgrywki zainaugurują ostatnie dwie drużyny, których do tej pory nie mieliśmy okazji oglądać, czyli FURIA i Astralis.  Czysto teoretycznie, te zawody powinny być całkiem wyrównane, ponieważ mamy do czynienia z ósmą i dwunastą ekipą świata. W praktyce jednak wyniki z imprez, na których pojawiały się obie organizacje, były zróżnicowane. Po raz ostatni bój tych ekip mieliśmy okazję obserwować 8 kwietnia podczas piętnastego sezonu ESL Pro League. Wówczas lepsi byli Kaike “KSCEARTO” Cerato i jego kompani. Eksperci twierdzą jednak, że to Duńczycy dziś wygrają, a to za sprawą mnożnika 1.79, podczas gdy na FURIĘ mamy 1.99.

16:00 | Ninjas in Pyjamas vs. Natus Vincere – BO3

Ninjas in Pyjamas lub Natus Vincere. Któraś z tych drużyn awansuje dziś do finału górnej drabinki grupy A. Która? Oto jest pytanie! Szwedzko-duński kolektyw pokonał wczoraj rezultatem 2:0 Heroic. Z kolei zespół z regionu CIS po trzech mapach okazał się lepszy od MOUZ. Mimo tego, że Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego kompani nie wygrali PGL Majora, tak na nim wygrali z NiP-em. Podobnie zresztą powinno być dzisiaj, ponieważ w przypadku triumfu ukraińsko-rosyjskiego zespołu i obstawienia na niego, każda złotówka będzie mnożona razy 1.42. Gdyby to jednak Ninjas in Pyjamas wygrało, wówczas za każdą postawioną złotówkę otrzymalibyśmy 2.80.

16:00 | Heroic vs. MOUZ

Dzisiaj nie będziemy patrzeć na same awanse, ale także na pożegnania. Z Kolonią już w drugim dniu głównej fazy pożegna się Heroic bądź MOUZ. Przypomnijmy raz jeszcze, że Duńczycy ulegli NiP-owi, podczas gdy “Myszy” nie poradziły sobie z Na’Vi. Warto powiedzieć, że ten mecz będzie wielką okazją do rewanżu, zwłaszcza dla MOUZ za fazę Play-In trwającego właśnie turnieju. We wtorek po pełnej serii to Heroic było górą. Zanosi się na to, że dziś po południu będzie bardzo podobnie, gdyż indeks na Duńczyków to 1.37, kiedy na Christophera “dextera” Nonga i resztę załogi aż 3.05!

19:30 | Movistar Riders vs. Team Vitality – BO3

Po godzinie 19:30 poznamy drugiego finalistę górnej drabinki grupy A. Tym będzie Movistar Riders bądź Team Vitality. Obie te ekipy dokonały wczoraj niemałych niespodzianek, odpowiednio pokonując G2 Esports i ENCE. To także będzie okazja do rewanżu, w tym przypadku dla “Pszczół”. W fazie Play-In jeszcze we wtorek to Hiszpanie byli lepsi, wygrywając na dwóch mapach. W światowym rankingu HLTV to jednak francusko-duński kolektyw wypada lepiej, ponieważ plasuje się na piątej lokacie, kiedy MR jest na 14. Jeśli chodzi o przeliczniki, to one również lepiej prezentują się na korzyść Vitality. Mowa tu o 1.55, kiedy jednocześnie na Hiszpanów wynosi 2.41.

19:30 | ENCE vs. G2 Esports – BO3

Niemałe nerwy czekają dziś kibiców z Polski, ponieważ przed ENCE bardzo trudny przeciwnik, jakim jest G2 Esports. Stawka tego meczu jest niemała, ponieważ chodzi tu o pozostanie w turnieju. Przegrana z kolei oznaczać będzie koniec zmagań. Tak więc trzeba zrobić wszystko i stanąć na wyżynach swoich umiejętności, by ten pojedynek wygrać. Czysto teoretycznie “Ośmiorniczki” nie powinny się mieć czym przejmować, ponieważ są wyżej w rankingu HLTV, a do tego wygrały 30 maja podczas IEM Dallas 2:0. Podobne kursy sugerują jednak, że wygrać dziś może każdy. Nieco niższy jest na ENCE, bo jest nim 1.82, podczas gdy na “Samurajów” jest to 1.95.

Esport bez podatku!

Rozpoczęte zmagania fazy głównej w Kolonii to świetna okazja do tego, by wygrać jeszcze więcej. U naszego partnera, eWinnera nieustannie trwa promocja “Esports bez podatku”, dzięki której każdy, ale to każdy może zgarnąć większe sumy! Załóżmy, że nasz kupon okaże się wygrany – wtedy zwycięska suma będzie powiększona. To za sprawą tego, że od stawki nie jest odejmowany podatek, ponieważ ten opłacany jest przez bukmachera. Wszystkie niezbędne szczegóły tej akcji znajdziecie, klikając poniższy banner. 

Przegraj i otrzymaj zwrot!

Warto także zaznaczyć, że jeśli jeszcze nie graliście w przeszłości na eWinnerze, to Intel Extreme Masters Cologne to niepowtarzalna okazja, by właśnie rozpocząć! Dlaczego? A no dlatego, że jeśli utworzycie konto i obstawicie kupon, który później okaże się przegrany, to otrzymacie zwrot środków pomniejszony tylko o kwotę podatku. Warto, żebyście pamiętali o kodzie ‘RESPAWN’, z którym kwota zwrotu może wynieść nawet do 110 PLN! Wszystkie niezbędne szczegóły na temat tej kampanii uzyskacie po kliknięciu poniższego banera. 

A może tym razem zaryzykujmy?

Wczorajszy “pewniaczek” nam nie wyszedł i musimy to wziąć na klatę. Dlatego też dziś zmieniamy taktykę i próbujemy nieco “poszarżować”. Na naszym kuponie znajduje się Movistar Riders, FURIA oraz ENCE. Jeśli te trzy ekipy dziś wygrają, wówczas wzbogacimy się o niemałą sumkę!

Harmonogram piątkowych spotkań IEM Cologne prezentuje się następująco:

12:30 | FaZe Clan vs. 00NATION – BO3

12:30 | FURIA vs. Astralis – BO3

16:00 | Ninjas in Pyjamas vs. Natus Vincere – BO3

16:00 | Heroic vs. MOUZ – BO3

19:30 | Movistar Riders vs. Team Vitality – BO3

19:30 | ENCE vs. G2 Esports – BO3

Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu Respawn.pl jest eWinner, na którym możecie obstawiać esportowe zmagania, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem RESPAWN to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.

Wybrane spotkania wraz z polskim komentarzem można obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.