ENCE i Vitality awansują na europejskie finały BLAST Premier Series Spring

Autor: Marcin Kapusta

Finowie pokazali, że nadal potrafią wygrywać, awansując na europejskie finały BLAST Premier. Do tego zacnego grona dołączyło również Vitality, które pokonało NiP!

Jak widać Elias “Jamppi” Olkkonen pozytywnie działa na ekipę allu. 18-latek związany jest z ENCE dopiero od 21 kwietnia, jednak ostatnie dobre wyniki zespołu pozwalają patrzeć w świetlaną przyszłość. Miejmy nadzieję, że Finowie powrócą do zeszłorocznej formy, szczególnie tej zaprezentowanej podczas IEM Katowice 2019.

Obie drużyny poprzez wygranie finałowych spotkań zainkasowały ponad 37 tysięcy dolarów oraz wywalczyły slota na BLAST Premier Spring Europe Finals, który odbędzie się w dniach 15-21 lipca.

🇫🇮 ENCE 2-0 MAD Lions 🇩🇰

Train

Pierwsza runda pistoletowa wpadła na konto Finów, jednak MAD Lions wygrało drugą rundę, przez co zresetowani finanse ENCE, które musiało rozgrywać force’a. Niesamowita forma acoR’a spowodowała, że Duńczycy przejęli tymczasową kontrolę nad mapą po stronie CT. Dobra passa MAD Lions nie trwała długo, bowiem ENCE narzuciło tempo i uzyskało przewagę 7-6, jednak ostatnie dwie rundy pierwszej połowy wpadły na konto Duńczyków. AcoR błyszczał w tym spotkaniu, bowiem po pierwszej połowie zanotował aż 20 fragów. W drugiej rundzie pistoletowej ugrał niesamowitego clutcha 1v4, co spowodowało, że MAD Lions odskoczyło z wynikiem. Przy wyniku 12-7, udany force-buy ze strony fińskiej sprawił, że ENCE zaliczyło niesamowity comeback. Ekipa allu ostatecznie zabezpieczyła Traina wynikiem 16-13.

Mirage

Jamppi świetnie rozpoczął zmagania na Mirage’u, bowiem w pierwszej rundzie pistoletowej zanotował ace’a. ENCE objęło ogromne prowadzenie, dominując rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11-4 na korzyść Finów. ENCE zabezpieczyło drugą rundę pistoletową, w trakcie której allu zabił rywala z noża. Finowie cieszący się prowadzeniem 12-4 przegrali rundę force-buy rywala, co sprawiło, że Duńczycy zaczęli odrabiać straty i ostatecznie doprowadzili do dogrywki. Ekipy szły cios za ciosem, jednak to ENCE ostatecznie zwyciężyło w dogrywce wynikiem 22:18, zabezpieczając spotkanie i awansując do europejskich finałów BLAST Premier.

🇫🇷 Vitality 2-1 NiP 🇸🇪

Nuke

NiP zaczynające po stronie CT zwyciężyło pierwszą rundę pistoletową. Szwedzi szybko objęli prowadzenie 4-1, jednak dzięki zagraniom RpK, Francuzi wrócili do meczu. Oba zespoły szły łeb w łeb, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 na korzyść NiP. Druga pistoletówka wpadła na konto ekipy Plopskiego, co spowodowało, że Szwedzi zaczęli dominować. Vitality nie było w stanie przełamać ataku terrorystów, a Francuzi w trakcie trwania drugiej połowy nie zwyciężyli ani jednej rundy. Zmagania na Nuke’u zakończyły się wynikiem 16-7.

Overpass

Szwedzi zaczęli bezbłędnie, bowiem pierwsza runda pistoletowa wpadła na ich konto. REZ i spółka znów zaczęli uciekać z wynikiem, jednak tym razem zostali szybko zatrzymani przez silną obronę Francuzów. Dzięki wielokrotnym zabójstwom shoxa i RpK, Vitality zwyciężyło osiem rund pod rząd, przez co zabezpieczyli pierwszą połowę wynikiem 9-6. Podopieczni THREATA dobrze zaczęli drugą połowę, bowiem znów wygrali pistoletówkę. Francuzi jednak nie dali za wygraną i objęli prowadzenie 14-8. Ekipa ZywOo nie była w stanie zamknąć mapy, bowiem szwedzka formacja wróciła do meczu i zremisowała z rywalami 14-14. Dwie decydujące rundy padły na korzyść Vitality, przez co francuski zespół zabezpieczył Overpassa 16-14 i doprowadził do rozegrania trzeciej mapy.

Vertigo

Pierwsza runda pistoletowa w końcu wpadła na konto Vitality. Francuzi wnet przejęli kontrolę nad mapą i uciekli do wyniku 8-3. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9-6 na korzyść zespołu znad Sekwany. Po zmianie stron ekipa shoxa kontynuowała swoją zwycięską passę i wyszła na prowadzenie 14-6. Niesamowity clutch REZ’a w sytuacji 1v4 doprowadził do powrotu szwedzkiej formacji, która wygrała pięć rund z rzędu. To jednak nie wystarczyło, bowiem Francuzi zabezpieczyli Vertigo wynikiem 16-11 i tym samym awansowali do europejskich finałów BLAST Premier Spring 2020.