Respawn.pl

ENCE nie składa broni! Dycha i spółka pokonują Monte i pozostają w grze o IEM Brazil 2023!

Autor: Maks Bartosik

Zamknięte kwalifikacje do IEM Brazil 2023 ciągle trwają. Dzisiaj swój mecz rozegrało m.in. ENCE, które mierzyło się z Monte.

Formacja Dychy wczoraj spadła do dolnej drabinki po tym, jak w pierwszym meczu ulegli Honoris. W drugim meczu w ramach kwalifikacji do IEM Brazil ENCE mierzyło się z Bad News Eagles i europejska formacja tamto spotkanie wygrała 2:0. Dzięki wygranej nad BNE podopieczni SaWa awansowali do półfinału dolnej drabinki, w którym czekało na nich Monte, które wczoraj przegrało z 9INE.

Spotkanie ENCE z Monte zaczęło się niezwykle interesująco, bowiem pierwszą mapę wygrali zawodnicy Monte. Krasnal i spółka na wybranym przez siebie Anubisie prezentowali się naprawdę dobrze i zasłużenie wyszli na prowadzenie w tym meczu. Drugą mapą był Nuke, wybrany przez ENCE. Tam formacja Dychy pokazała, że nie bez powodu wybrali akurat tę mapę, przejeżdżając się po rywalach i wygrywając 16:7.

Wszystko rozstrzygnąć miało się na Ancientcie. Mimo dobrego początku ze strony Monte, gdy zespół Krasnala prowadził 8:7 do przerwy, ENCE po przejściu do ofensywy pokazało kawał dobrego cs’a i zdołało uratować swoje szanse na występ na IEM Brazil 2023. Europejski skład wygrał Ancienta 16:12 i zapewnił sobie miejsce w finale dolnej drabinki zamkniętych kwalifikacji.

W tym ENCE zmierzy się z BiG, które wcześniej pokonało 2:0 francuskie HEET. Start finału dolnej drabinki zaplanowany jest na dzisiaj na godzinę 20:15, a równocześnie toczyć będzie się spotkanie pomiędzy 9INE i Honoris o awans na IEM Brazil 2023.