Respawn.pl

ENCE o być albo nie być na IEM Katowice 2024!

Autor: Michał Maćkowski
ENCE

Mecz otwarcia i już na drugi dzień IEM Katowice doczekamy się meczu o wszystko. ENCE po wczorajszej porażce dzisiaj powalczy o pozostanie na katowickiej imprezie.

Czas na drugi dzień IEM Katowice

Najważniejsza impreza esportowa w Polsce i bardzo ceniona na całym świecie wystartowała. Niestety nie dla każdego pierwszy dzień IEM Katowice był udany. Pierwszy dzień do nieudanych mogą z pewnością zaliczyć gracze ENCE, którzy przez porażkę z BIG mają już nóż na gardle. Na szczęście honor polskich drużyn niespodziewanie obroniło Rebels, wygrywając z Cloud9, ale nie awansując do głównej fazy, przez późniejszą porażkę z Eternal Fire.

To jednak drugi dzień fazy play-in IEM Katowice od pojedynków o awans do głównej części turnieju. Tutaj także będzie komu kibicować, bo w grze zobaczymy Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego. GamerLegion z polskim dzikiem na czele, o awans zagra z Virtus.pro. W tym samym momencie na serwerze zameldują się także gracze Spirit i TheMongolz.

Nieco później, bo około 16:30 czekają nas pierwsze pojedynki eliminujące. Na jednym z serwerów zobaczymy rosyjski pojedynek pomiędzy Cloud9 oraz BetBoom. Pierwszy z tych zespołów przegrał wczoraj niespodziewanie z polskim Rebels. To jednak bardzo ciekawie zapowiada się także pojedynek dwóch najgorszych na papierze zespołów. Mowa o Rooster oraz M80. Obydwie drużyny spodziewanie przegrały wczoraj swoje pojedynki.

ENCE kontra Astralis wisienką na torcie drugiego dnia IEM Katowice

Wieczorem polscy kibice otrzymają nieco większe dreszczyku emocji, a to wszystko przez zawodników ENCE. Polska formacja z duńskim pierwiastkiem, o pozostanie w rozgrywkach zagra z Astralis. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego wczoraj przegrali z BIG. Natomiast Astralis po zaciętej rywalizacji musiało uznać wyższość zawodników Heroic. Nie ma co ukrywać, że ten pojedynek będzie najbardziej elektryzował polską publiczność w drugim dniu IEM Katowice. W tym samym czasie, co ENCE, na serwerze o pozostanie w turniej na polskiej ziemi zawalczy FURIA z Apeks.

Harmonogram drugiego dnia IEM Katowice

Wszystkie transmisje z IEM Katowice 2024 w języku polskim można oglądać na kanałach Piotr “Izaka” Skowyrskiego na Twitch oraz YouTube. Spotkania z udziałem Polaków oraz te ciekawsze, transmitowane są kanale Twitch. Relację z tego wydarzenia można znaleźć na naszej specjalnej stronie.