Respawn.pl

Rusza faza grupowa IEM Katowice. Rywale z najwyższej półki dla ENCE oraz Rebels

Autor: Filip Woszczek
kuben

Po świetnej dyspozycji polskich zawodników w fazie Play-in, od razu przenosimy się do fazy grupowej IEM Katowice 2024. Na samym początku czeka ich nie lada sprawdzian, ponieważ przeszkodą będą drużyny z czołówki światowego rankingu.

W pierwszej parze spotkań sobotnich rozgrywek zobaczymy podopiecznych Filipa “TaZ” Wojtasa, notujących mieszane rezultaty na przestrzeni ostatnich meczów. Ich rywalem będzie świeży skład Heroic, który z każdym spotkaniem adaptuje się do stawianych mu przeszkód.

Pierwsze spotkanie jednego z dwóch polskich zespołów rozegra się w okolicach godziny 16:30. Na tym etapie, reprezentanci ekipy Rebels zdążyli już udowodnić niedowiarkom, że są w stanie awansować dalej. Dziś są jednak wrzuceni na głęboką wodę, ponieważ naprzeciw nich stanie FaZe pod opieką Filipa “NEO” Kubskiego, które nieustannie zachwyca, jeśli chodzi o wyniki w CS2.

ENCE kontra najlepsza drużyna świata

Pod wieczór trudny orzech do zgryzienia dla Lukasa “gla1ve” Rossandera i jego zespołu. Zawodnikom ENCE przyjdzie się zmierzyć z aktualnym top 1 świata, a mowa oczywiście o Vitality. Wczorajszy trudny, trzymapowy pojedynek to tylko ułamek tego, na co będą musieli się przygotować polscy zawodnicy, jeśli chcą wygrać dzisiejsze spotkanie.

Równie ciekawie zapowiada się także spotkanie Natus Vincere kontra Spirit. Z jednej strony zespół prowadzony przez Aleksiego “Aleksib” Virolainena, który nabiera wiatru w żagle, natomiast z drugiej pewni siebie zawodnicy z regionu CIS.

Harmonogram spotkań:

13:30FalconsFalconsvs.efEternal Fire
13:30G2g2vs.heroicHeroic
16:30FaZefazvs.RebelsRebels
16:30Natus Vincerenavvs.spSpirit
19:30Complexityvs.ApeksApeks
19:30Vitalityvvvs.encENCE

Transmisję z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Po więcej informacji o rozgrywkach na IEM Katowice 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji.