ENCE pokonuje ekipę Snaxa w kwalifikacjach do Majora po comeback’u na Nuke

Autor: Filip Woszczek
hades ENCE

Pojedynek polskiego kapitana z zespołem Lukasa “gla1ve” Rossandera zakończył się znacznie później, niż oczekiwano. ENCE poradziło sobie z GamerLegion po dogrywce na Nuke, by zakończyć spotkania Best of 1 z bilansem 2:1.

ENCE ze świetnym comeback’iem na Nuke

Polska formacja zapewniła sobie pierwszy punkt, wygrywając w okolocach bombsite’u A po podłożeniu bomby. W drugiej rundzie było dość nieciekawie, lecz końcowo to Krzysztof “Goofy” Górski zwyciężył w sytuacji 1 na 3. Wkrótce ekipa GamerLegion zaczęła odpowiadać, by za chwilę objąć prowadzenie. Spotkanie zaczęło wymykać się spod kontroli ENCE, więc to Janusz “Snax” Pogorzelski mógł cieszyć się z dobrego wyniku na koniec połowy (9:3).

Kluczowa pistoletówka automatycznie dała Polakom 3 rundy, by nieco wyrównać stawkę. Kilka rund później podopieczni Jakuba “kuben” Gurczyńskiego byli już tylko jeden punkt od wyrównania, ale wtedy to GamerLegion zwyciężył w dolnej części mapy, dając sobie punkt meczowy. W kolejnej rundzie Polacy grali z ograniczonym wyposażeniem, ale mimo  to udało im się wygrać, by doprowadzić do dogrywki. Obie ekipy szły “łeb w łeb”, aczkolwiek ENCE zdobyło dwie rundy w CT, co umożliwiło im dokończenie spotkania w ofensywie.

GamerLegion GamerLegion 01 ence ENCE
Nuke 14:16

Ekipa Heroic dobrze weszła w to spotkanie, podczas gdy udało im się zdobyć wiele rund w ofensywie. Zespół prowadzony przez Damjana “kyxsan” Stoilkovskiego wygrywał nawet w sytuacjach z dużym deficytem na starcie, co pod koniec połowy dało im aż 9 zdobytych punktów. Kluczowa pistoletówka trafiła jednak na konto Astralis, ale dało im to tylko dwie rundy, zanim rywal odpowiedział na ograniczonym wyposażeniu. Heroic po stronie broniącej okazało się zbyt mocne dla swojego przeciwnika, co szybko przerodziło się w dominację, by zakończyć mapę do 7.

Wygrana w tym spotkaniu oznacza, że polski zespół potrzebuje już tylko jednej wygranej w formacie Best of 3, by awansować na PGL CS2 Major Copehagen 2024. Wobec tego, kolejne spotkanie ENCE zostanie rozegrane w środę, natomiast dokładna godzina meczu zostanie ogłoszona po zakończeniu wszystkich spotkań dnia dzisiejszego.

Astralis astralis 01 heroic Heroic
Mirage 7:13

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen 2024 Europe RMR B zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.