Respawn.pl

ENCE zagra na DreamHack Masters Dallas

Autor: Aleksander Kurcoń

ENCE zaakceptowało zaproszenie i wystąpi na DreamHack Masters Dallas. Jest to już trzynasta drużyna, którą poznaliśmy jako uczestnika turnieju. Pozostały jeszcze trzy miejsca do obsadzenia.

Fiński zespół obecnie zajmuje miejsce numer 4. w rankingu HLTV i z pewnością jest dużą atrakcją dla potencjalnych organizatorów, szczególnie po bardzo udanym Majorze w Katowicach. Przypomnijmy, że ENCE zagrało w Spodku w finale.

Finowie swój ostatni występ zaliczyli w Szanghaju na turnieju StarSeriers i-League Season 7. Odpadli jednak już w ćwierćfinale z Natus Vincere i wygrali tylko 15 tysięcy dolarów. ENCE mimo swojej wysokiej pozycji w rankingu nie otrzymuje na razie zaproszeń na turnieje. Do końca lipca DreamHack Masters Dallas jest jedynym LANem, na którym wiemy, że skandynawski zespół zagra.

Allu i spółka dołącza tym samym do zacnego grona tych, którzy zagrają na DH Masters. Wśród uczestników są już takie zespoły jak North, NiP, Liquid czy FaZe. Nie poznaliśmy jednak wszystkich ekip, które wystąpią w Dallas. Wciąż w rękach organizatorów pozostaje jedno zaproszenie, ponadto przewidziane są jeszcze dwa sloty dla drużyn z kwalifikacji chińskich i azjatyckich. Turniej odbędzie się w dniach 28 maja – 2 czerwca. Pula nagród wynosi 250 tysięcy dolarów.

https://twitter.com/DreamHackCSGO/status/1116385423390117890