Respawn.pl

Endpoint z nowym snajperem! Gracz MOUZ NXT następcą mhL-a

Autor: Marcin Kapusta
Endpoint

Endpoint ogłosiło nazwisko następcy Miłosza “mhL-a” Knasiaka na pozycji nominalnego snajpera. Został nim 18-letni Węgier! 

Na początku czerwca pojawiły się braki kadrowe w składzie Endpoint za sprawą odejścia Frederika “Fessora” Sørensena oraz Miłosza “mhL-a” Knasiaka, który postanowił kontynuować karierę w Teamie Falcons. Organizacja szybko wzięła się za łatanie powstałych luk. Cztery dni temu (tj. 4 lipca) na pokładzie zameldował się Oscar “AZUWU” Bell, natomiast wczoraj (tj. 7 lipca) rolę głównego snajpera objął dotychczasowy reprezentant MOUZ NXT – Henrich “sl3nd” Hevesi.

W pełni uzupełniliśmy nasz skład. MiGHTYMAX i Surreal posiadają bagaż doświadczeń, a HeavyGod, AZUWU oraz sl3nd stanowią młodzieńczy trzon, który zamierzamy rozwijać i kształtować. Naszymi celami jest zakwalifikowanie się na pierwszego Majora w Counter-Strike’u, a także odzyskanie naszej krajowej korony. Finalizujemy podpisanie umowy z nowym trenerem, który będzie wspierał drużynę w realizacji tych celów i wkrótce ogłosimy dalsze szczegóły.” – oświadczyli przedstawiciele Endpoint w komunikacie prasowym.

18-latek następcą mhL-a

sl3nd jest nowicjuszem na międzynarodowej scenie CS:GO, ponieważ swoje pierwsze profesjonalne kroki stawiał dopiero w 2021 roku. W przeszłości reprezentował GameAgents oraz ONYX, zaś ostatnie pięć miesięcy spędził pod banderą MOUZ NXT. Utożsamiając się z akademią niemieckiej organizacji, sięgnął po tytuł mistrzowski piątej edycji CCT North Europe Series. Podczas tego krótkiego pobytu wypracował rating na fenomenalnym poziomie 1.15, ustępując w predyspozycji indywidualnej jedynie Jimiemu “Jimpphatowi” Salo.

Aktualny skład Endpoint wygląda następująco:

  • United Kingdom Max “MiGHTYMAX” Heath
  • United Kingdom Kia “Surreal” Man
  • United Kingdom Oscar “AZUWU” Bell
  • Israel Nikita “HeavyGod” Martynenko
  • Hungary Henrich “sl3nd” Hevesi