Respawn.pl

Entropiq z nowym składem! Były gracz BIG centralną postacią

Autor: Marcin Kapusta

Entropiq ujawniło wszystkie karty dotyczące nowego składu CS:GO. Jego centralną postacią został były zawodnik BIG!

Na początku lipca czeska organizacja Entropiq rozpoczęła budowę międzynarodowego kolektywu, kontraktując Davida “forsyy’iego” Bily’iego jako nominalnego snajpera. Z kolei wczoraj (tj. 28 lipca) pozostałe fotele objęli Luka “c0llins” Zivanović, Blagoj “oxygeN” Dimitrow, Max “Marix” Kugener oraz Tizian “tiziaN” Feldbusch. Na stanowisko głównego trenera powołany został Niclas “enkay J” Krumhorn, który w przeszłości odpowiadał za wyniki BIG.

Kiedy tworzyliśmy zespół, skupiliśmy się na jego strukturze. Uważam, że konieczne jest posiadanie w zespole weteranów, którzy mogą przekazać swoje doświadczenie młodszym kolegom z drużyny. TiziaN, enkay J i c0llins są zatem odpowiednimi osobami dla naszego składu. Z forsyy’m, oxygeNem oraz Marixem widzimy ogromny potencjał rozwoju.” – oświadczył menadżer sekcji CS:GO, Simon Hradecny. “Miałem kilka opcji do wyboru, ale po pierwszych rozmowach odniosłem wrażenie, że nasz nowy prowadzący tiziaN i trener enkay J to ludzie, którym chętnie zaufam. Jak to zwykle bywa w przypadku naszego klubu, będziemy musieli stawić czoła oczekiwaniom, zarówno ze strony opinii publicznej, jak i nas samych, a tylko ciężka praca i czas pokażą, jak sobie poradzimy.” – wtórował mu dyrektor ds. gamingu, Pavel Klaban.

Nowe twarze Entropiq

forsyy to 21-letni AWPer, który ostatnie półtora roku spędził w SINNERS Esports. Utożsamiając się z rodzimą organizacją, zwyciężył m.in. MCR 2022 i Sazka eLEAGUE Spring 2022, a także wywalczył wicemistrzostwo Tipsport Cup Bratislava 2022. Podczas pobytu wypracował wysoki rating 1.18, wyróżniając się pod względem indywidualnym na tle swoich pozostałych kolegów.

Za aspekty taktyczne odpowiadać będą byli członkowie BIG – Tizian “tiziaN” Feldbusch na pozycji prowadzącego oraz Niclas “enkay J” Krumhorn na pozycji głównego trenera. Pierwszy z nich reprezentował berliński klub prawie pięć lat, sięgając po kilkanaście tytułów mistrzowskich, w tym za Roobet Cup 2022, DreamHack Open Summer 2020 Europe, cs _summit 6 Europe, DreamHack Maters Spring 2020 Europe oraz DreamHack Open Leipzig 2020. Z kolei enkay J przez pięć miesięcy odpowiadał za wyniki BIG. Z jego pomocą zawodnicy znad Renu zdołali awansować na Majora w Antwerpii.

c0llins dotychczas występował tylko w bałkańskich formacjach pokroju BLUEJAYS, 4glory czy Partizan. Tym samym angaż w Entropiq będzie pierwszą zagraniczną przygodą w jego esportowej karierze.

Marix i oxygeN to młodzi adepci, którzy mają odpowiednio 19 i 20 lat. Mimo wieku, mogą się już poszczycić epizodami w Sprout czy SKADE. Ponadto obaj współpracowali ze sobą pod banderą akademii OG Esports.

Nowy skład Entropiq wygląda następująco:

  • Germany  Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • Luxembourg Max “Marix” Kugener
  • Czech Republic David “forsyy” Vily
  • Serbia Luka “c0llins” Zivanović
  • Bulgaria Blagoj “oxygeN” Dimitrow
  • Germany Niclas “enkay J” Krumhorn (trener)

Podopieczni Niclasa “enkaya J” Krumhorna zadebiutują w nowym zestawieniu już dziś (tj. 29 lipca) w ramach pierwszej odsłony Thunderpick World Championship 2023 Europe. O godzinie 16:00 podejmą słowacką drużynę Team Sampi.