EPICENTER 2017: North pokonało Team Liquid

Autor: Patryk Głowacki

Znamy już wyniki wszystkich spotkań pierwszego dnia walki o zwycięstwo w EPICENTER 2017. Ostatnim zwycięzcą dnia okazało się North.

Przed spotkaniem wydawało się, że to Duńczycy wyjdą do meczu w roli faworyta. Europejscy gracze na pierwszej mapie zaczęli grę bardzo ospale, co wykorzystało Team Liquid, wygrywając pierwszą połowę wynikiem aż 12:3. Po zmianie stron North starało się odrobić straty, co prawie się zespołowi udało. O wygranej na inferno zdecydowała bowiem trzydziesta runda, która wpadła na konto formacji z USA.

Podrażnieni podopieczni Caspra “ruggaha” Due na następnym placu gry zaprezentowali się z dużo lepszej strony, bardzo szybko przejmując inicjatywę. Duński skład bardzo sprawnie wchodził na bombsite’y, co pozwoliło mu prowadzić 12:3. Gdy to Liquid przeniosło się na stronę terrorystów, sytuacja zaczęła ulegać zmianie. Josh “jdm64” Marzano i spółka rozpoczęli pogoń za wynikiem, która jednak zatrzymała się na 11 punktach.

Decydujące starcie odbyło się na cobblestone. W pierwszej połowie żadna ze stron nie zdobyła aż tak wyraźnej przewagi, choć to North mogło cieszyć się z wygranej połowy (9:6). Po zmianie stron rywalizacja nieco bardziej się zazębiła, co jednak było wodą na młyn dla Duńczyków, którzy w ten sposób doprowadzili do szczęśliwego dla siebie zakończenia meczu.

North – Team Liquid 2:1 (14:16 – inferno, 16:11 – mirage, 16:11 – cobblestone)

Był to ostatni mecz pierwszego dnia gier na EPICENTER 2017. Następne spotkania zostaną rozegrane w środę.