EPL: Complexity w playoff’ach; Liquid wygrywa w dolnej drabince

Autor: Filip Woszczek
Complexity

Czwartek rozpoczął się świetnie, jeśli mowa o amerykańskich organizacjach w 18 sezonie ESL Pro League. Liquid szybko rozprawiło się z Lynn Vision, natomiast Complexity pokazało, że potrafi stanąć na wysokości zadania, pokonując Cloud9.

Liquid vs. Lynn Vision

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Lynn Vision sprawili trochę kłopotów ekipie G2, aczkolwiek dziś czekało ich kolejne wyzwanie w postaci Liquid. Pierwsza połówka na Anubis wydawała się dość wyrównana, gdy tuż przed zmianą stron w tabeli widniał wynik 8:7 z korzyścią dla reprezentantów amerykańskiej organizacji. W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem było Liquid, pozwalając swojemu rywalowi na zdobycie tylko dwóch rund.

Dominację ze strony faworyta można było ujrzeć również na Ancient, gdzie Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis i jego zespół uzbierali aż 10 rund w ofensywie. Zmiana strony oznaczała dla nich znaczne ułatwienie zadania, ponieważ zdobycie brakujących 6 punktów było już tylko formalnością.

Liquid rea 20 lynn vision Lynn Vision
Anubis 16:9, Ancient 16:6

Complexity vs. Cloud9

Reprezentanci Complexity ponownie wybrali Anubis, po tym jak dość sprawnie poradzili sobie z 9INE dnia poprzedniego. Mimo dobrego startu ze strony Cloud9 w CT (6:0), drużyna przeciwna zdołała wkrótce skrócić ten dystans, kończąc połowę z 6 rundami. Przez kilka pierwszych rund to właśnie podopieczni Konstantina “groove” Pikinera prowadzili, lecz tylko do pewnego momentu (13:11). W końcówce drugiej połowy to Complexity okazało się lepsze, inkasując 5 rund z rzędu, by zameldować się z pierwszą wygraną mapą.

Mimo, że pistoletówka padła łupem zespołu Cloud9, to Complexity przejęło całkowitą kontrolę nad spotkaniem w obronie na Ancient. Przy wyniku 7:1 można było powoli wnioskować, że mecz zakończy się na dwóch mapach. Mimo przeciwności losu, Cloud9 przywróciło nadzieję na zwycięstwo na tej mapie, gdy wraz z końcem połowy mieli na swoim koncie 6 punktów. Wszystko pokrzyżowała jednak pistoletówka, która niczym kula śnieżna dała Complexity aż 7 wygranych rund z rzędu w ataku.