Respawn.pl

es3tag na rezerwie NiP-u! Jego następcą wychowanek NAVI?

Autor: Marcin Kapusta

Po rocznym pobycie w Ninjas in Pyjamas, Patrick “es3tag” Hansen stracił angaż w wyjściowej piątce. Klub poszukuje obecnie gracza do obsadzenia roli nominalnego snajpera!

We wrześniu bieżącego roku szwedzka organizacja wykupiła Aleksiego “AleksiegoB” Virolainena z G2 Esports, który objął rolę prowadzącego. Z kolei Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora wylądował na rezerwie. Zmiana dobrze odcisnęła swoje piętno na wynikach, wszak ekipa prowadzona przez doświadczonego Fina bez większych problemów wywalczyła slota na IEM Rio 2022 oraz zatriumfowała w turnieju Svenska Cup. Niemniej wielkie rozczarowanie nastąpiło na brazylijskim Majorze, gdzie NiP jako jedna z pierwszych drużyn znalazła się za burtą prestiżowych rozgrywek. Później zdołali odbudować się po druzgocącej porażce, dochodząc do półfinałów BLAST Premier Fall Finals. To jednak najwidoczniej nie wystarczyło, skoro es3tag został odsunięty od wyjściowego składu.

Zostałem przesunięty na rezerwę Ninjas in Pyjamas. Wyboista droga, ale jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Poświęcę swój czas, aby odpowiednio ocenić, co mnie czeka w przyszłości. Życzę wszystkiego najlepszego moim kolegom z drużyny. To był epizod, który będę pamiętał do końca życia.” – zakomunikował es3tag za pośrednictwem Twittera.

es3tag dołączył do NiP-u w połowie listopada 2021 roku. Podczas tych trzynastu miesięcy wraz z kolektywem m.in. wzniósł w górę trofeum Global Esports Tour Dubai, wywalczył wicemistrzostwo IEM Winter 2021, a także dotarł do półfinałów piętnastego sezonu ESL Pro League. Indywidualnie natomiast prezentował się poniżej oczekiwań. Szczególny dołek w jego formie nastąpił po odejściu Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza, ponieważ tymczasowo przejął po nim obowiązki głównego snajpera. Widać było, że Ninjas in Pyjamas potrzebny jest AWPer z prawdziwego zdarzenia.

W ramach przygotowań do kolejnego roku dokonaliśmy ogólnej oceny składu i zdecydowaliśmy się przesunąć es3taga na ławkę, pozwalając mu rozpatrzyć oferty indywidualne przed startem nadchodzącego sezonu zmagań. Patrick był fantastycznym teammatem, możemy o nim mówić w samych superlatywach. Jesteśmy pewni, że znajdzie nowy dom i odniesie znaczące sukcesy.” – oświadczył zarząd szwedzkiej organizacji.

Kolejny m0NESY na horyzoncie?

Jak podaje dziennikarz Luis Mira z portalu Dexerto, sztokholmski klub zainteresowany jest usługami 18-letniego Daniila “headtr1cka” Valitova. Młody ukraiński adept od marca 2021 roku reprezentował akademię Natus Vincere, w której miał okazję rywalizować m.in. u boku Valeriya “b1ta” Vakhovskiyego, Egora “flamiego” Vasileva czy Ilyi “m0NESY-iego” Osipova. Obecnie zasiada na ławce rezerwowej w formacji z Kijowa.

Jeżeli doniesienia potwierdzą się, skład Ninjas in Pyjamas będzie wyglądał następująco:

  • Sweden Fredrik “REZ” Sterner
  • Sweden Hampus “hampus” Poser
  • Sweden Ludvig “Brollan” Brolin
  • Finland Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • Ukraine Daniil “headtr1ck” Valitov
  • Sweden Daniel “djL” Narancic (trener)