Respawn.pl

Strona główna » Escape Gaming wygrywa Uprise Champions Cup Season 4

Escape Gaming wygrywa Uprise Champions Cup Season 4

Autor: Sergiusz Lelakowski

Trzy miesiące trwała podróż zespołów w turnieju online Uprise Champions Cup. Wśród biorących udział drużyn znalazły się dwa polskie zespoły. W finalnym pojedynku zagrały ze sobą Escape Gaming oraz ex-SK, z czego zwycięsko wyszła ta pierwsza drużyna.

Na początku rozegrano mecze fazy grupowej. Szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy walczyły ze sobą o… kolejną fazę grupową, tym razem złożoną z ośmiu drużyn w dwóch koszykach. Wśród formacji biorących udział w Uprise Champions Cup warto wymienić GODSENT, Hellraisers, polskie Team AGG i Kinguin.

Szpero i spółka dotarli aż do półfinału drabinki wygranych, gdzie ustąpili ENCE i spadli do przegranych. W tym miejscu mecze rozgrywane były w systemie BO1, a więc potknąć było się bardzo łatwo. Niestety, dotknęło to Kinguin i wykluczyło ich z turnieju.

Lepiej poradziło sobie Escape Gaming. Panowie szli jak burza – przez cały swój występ na turnieju nie przegrali ani jednego meczu. Byli zawodnicy SK Gaming poradzili sobie nieco gorzej, bo w drugiej fazie grupowej wyszli z niej z trzeciego miejsca. Ostatecznie obie formacje spotkały się ze sobą w finale. Wynik 2:0 dla Escape Gaming oznaczał triumf na Uprise Champions Cup Season 4 i nagrodę w wysokości 25 000 $.

Wśród innych nagrodzonych znajdują się takie drużyny jak:

  1. Escape Gaming – 25 000$
  2. ex-SK – 10 000 $
  3. ENCE – 2 500 $
  4. Orbit – 2 500 $
  5. Kinguin oraz Epsilon – bez nagrody