Respawn.pl

ESEA MDL: Dwa zwycięstwa Kinguin

Autor: Daniel Ryszkowski

Dwie potyczki stoczyła drużyna Kinguin w ramach ligi ESEA MDL. Wieczór był niewątpliwie udany dla polskiej formacji, która dopisała dwa kolejne zwycięstwa, awansując do czołówki ligowej stawki.

Wieczór zawodnicy Kinguin zainaugurowali pojedynkiem ze szwedzką ekipą Enyoy. Spotkanie od zwycięstwa w rundzie otwierającej rozpoczęli zawodnicy polskiej formacji. Przełamanie nastąpiło szybko, bo już rundę później, a drużyna Markusa „pronax” Wallstena dopisała na swoje konto trzy kolejne punkty. I to było na tyle, dosłownie. Polacy wygrali wszystkie pozostałe do końca pierwszej połowy rundy absolutnie deklasując rywala. Po zmianie stron sytuacja się utrzymała, a gracze Kinguin wygrali trzy pierwsze starcia zapewniając sobie jedenaście match pointów. Zawodnicy Enyoy do końca spotkania zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, lecz nie na tyle, by nie nazwać zwycięstwa Polaków okazałym.

Kinguin 16:8 Enyoy (train)

Pojedynek z ekipą SuperJymy Polacy rozpoczęli od odrabiania strat (2:5). Ostatecznie rywala udało się doścignąć dopiero przy stanie 6:6, lecz, jak się okazało, drużyna Kinguin dopiero się rozkręcała. Końcówka pierwszej części gry należała do Polaków, którzy przed zmianą stron zdołali objąć minimalne prowadzenie. Druga połowa natomiast, to absolutna dominacja polskiej formacji. Zawodnicy Kinguin ulegli oponentom tylko w rundzie pistoletowej, by wygrywając kolejnych osiem zakończyć spotkanie w imponującym stylu.

Kinguin 16:SuperJymy (mirage)