Respawn.pl

ESIC trzeba zamknąć, przynosi więcej szkody niż pożytku – Społeczność CSGO reaguje na odbanowanie HUNDEN’a

Autor: Michał Maćkowski
HUNDEN, CSGO

Społeczność CSGO wrze po ostatnich informacjach o odbanowaniu Nicolai “⁠HUNDEN⁠” Petersen. ESIC zdecydowało znieść blokadę nałożoną na Duńczyka, który udostępnił materiały strategiczne drużynie przeciwnej.  

Sprawa związania z Nicolai “HUNDEN” Petersenem wróciła jak boomerang, a społeczność CSGO jest wściekła na podjętą decyzję przez ESIC. Komisja po rozmowach z prawnikami Duńczyka postanowiła znieść karę i pozwolić byłemu trenerowi Heroic na powrót do profesjonalnego trenowania, co zdecydowanie nie spodobało się społeczności. Głos w tej sprawie zabrali komentatorzy, analitycy a nawet sami zawodnicy, którzy uważają, że sytuacja jest dziwna i nie powinna mieć miejsca.

ESIC to żart i wyrządza więcej szkody niż pożytku – społeczność CSGO w szoku!

Przypomnijmy, że Nicolai “HUNDEN” Petersen otrzymał dwuletniego bana za przekazanie materiałów taktycznych Heroic drużynie przeciwnej podczas IEM Cologne. Sprawa tak naprawdę pogrążyła jeszcze bardziej doświadczonego Duńczyka, który nieco wcześniej odpoczywał osiem miesięcy od profesjonalnego esportu, bowiem został zablokowany za używanie coach buga.

Więcej informacji – HUNDEN niespodziewanie odbanowany przez ESIC!

Sprawa wróciła po tym, jak sam HUNDEN ogłosił, że jego kara została zniesiona przez ESIC, po rocznych rozmowach. Od razu świat CSGO zareagował na wieści i ciężko doszukać się przychylnych komentarzy w stosunku do podjętej decyzji przez komisję. Całą sytuację mocnymi słowami skomentował Janko “YNk” Paunović. Komentator i analityk nie rozumie decyzji podjętej przez komisję i która według niego to żart i przynosi więcej szkody niż pożytku. Na dodatek Janko odwołuje się do decyzji podjętej w sprawie Robert “RobbaN” Dahlström, któremu ESIC odmówiło przebywania z FaZe podczas Majora w Antwerpii.

Czekam tylko, aż Astralis ogłosi HUNDEN’a trenerem

ESIC usunęło oryginalną informację o blokadzie HUNDEN’a w profesjonalnych rozgrywkach ze swojej strony internetowej, mimo że o sprawie wie już cała społeczność CSGO. Na to wygląda, że komisja w ostatnich latach nie nauczyła się zbyt wielu i sytuacja z Duńczykiem na pewno będzie wytykana palcami przez graczy w każdej możliwej podobnej sytuacji.

Duncan “Thorin” Shields znany ze swoich kontrowersyjnych wpisów także odniósł się do sytuacji. Komentator esportowy czeka tylko wyłącznie na informację ze strony organizacji Astralis, która podejmie współpracę z HUNDEN. Przypomnijmy, że to właśnie przeciwko tej drużynie Duńczyk oszukiwał w przypadku coach buga.