Respawn.pl

Strona główna » ESL Barcelona CS:GO Invitational – dzień 1

ESL Barcelona CS:GO Invitational – dzień 1

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwszy dzień zmagań ESL Barcelona za nami. Jedyny polski zespół na tym turnieju, Vexed Gaming, po rozegraniu dwóch spotkań posiada na swoim koncie dwa „życia”, 3 punkty i zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Przypomnijmy iż turniej jest rozgrywany w dość nietypowym formacie przypominającym co nieco popularny teleturniej “Jeden z dziesięciu“. Każda z ośmiu drużyn na początku rozgrywek otrzymała 3 życia. Przegrana oznacza utratę życia, zwycięstwo zaś otrzymanie 3 punkty i prawo do wytypowania zespołów które zmierzą się w kolejnym spotkaniu. Mecze są rozgrywane do momentu aż tylko jedna drużyna pozostanie z życiami na koncie. Pula nagród w tym turnieju wynosi 75 000 euro.

Drużyny do inauguracyjnego spotkania wytypowali w głosowaniu widzowie. Największą popularnością cieszył się zespół fnatic oraz EnVyUs i to właśnie to szwedzko-francuskie duo otworzyło zmagania w Barcelonie. Areną tego spotkania została mapa de_train. Po 26 rundach z 3 punktów cieszyli się gracze EnVyUS.

fnatic vs EnVyUs
de_train 10:16 (8:7)

KennyS i spółka jako triumfatorzy wskazali drużyny które zmierzyły się jako następne. Jako przeciwników swoich rodaków z G2 Esports wskazali Astralis. Zwycięzcę udało się wyłonić dopiero po dogrywce i zostali nimi Duńczycy.

G2 vs Astralis
de_dust2 17:19 (6:9)

W spotkaniu numer 3 stanęli naprzeciwko siebie zawodnicy Dignitas oraz gBots. Po bardzo wyrównanym pojedynku duńczycy dopisali do swojego konta 3 punkty a hiszpanie musieli się pożegnać z pierwszym ze swoich trzech żyć.

Dignitas vs gBots
de_cobblestone 16:14 (9:6)

O godzinie 16:45 do komputerów ponownie zasiedli gracze Astralis. Tym razem ‘karrigan’ nie potrzebował dogrywki by udowodnić swoją wyższość nad przeciwnikiem. Hiszpańskiemu x6tence Duńczycy oddali zaledwie 2 rundy.

x6tence vs Astralis
de_mirage 2:16 (2:13)

Przeciwnikiem polaków z Vexed zostali gracze Dignitas.  Areną na której zmierzyli się nasi zawodnicy była mapa de_mirage. Podopieczni Kuby “KubiKa” Kubiaka rozpoczęli swoje zmagania po stronie terrorystów i zakończyli je wynikiem przeciętnym ale dającym szanse na zwycięstwo po zamianie stron – 6 do 9. Niestety w drugiej połówce Vexed ugrało zaledwie jedną rundę i musiało się pogodzić z porażką.

Vexed vs Dignitas
de_mirage 7:16 (6:9)

Po meczu polaków nastąpił chyba najciekawszy i najbardziej emocjonujący pojedynek pierwszego dnia ESL Barcelona CS:GO Invitational. fnatic zmierzyło się z EnVyUs dostarczając widzom niesamowitych wrażeń. Szwedzi na cobblestone rozegrali niemalże wzorcową połówkę i zakończyli ją wynikiem 11:4 po stronie CT. Jak się szybko okazało, nie tylko oni potrafią grać po stronie antyterrorystów. Francuzi doprowadzili do remisu 13 do 13. Kiedy wydawało się, że na naszych oczach odegra się niemalże filmowy “come back”, “olofmaister” włączył tryb terminatora i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

fnatic vs EnVyUs
de_cobblestone 16:13 (11:4)

Szwedzi sprawili nam ogromną przyjemność i do przedostatniego pojedynku tego dnia wskazali naszych rodaków z Vexed oraz x6tence. Hiszpanie utrzymali formę ze swojego poprzedniego meczu i zaledwie po 18 rundach “Furlan” przybijał piątki z kolegami z zespołu. “Kubik” w wywiadzie po meczowym nie krył zadowolenia, że jego zespołowi udało się wygrać tak dużą przewagą punktów i ma nadzieję, że to podniesie ich morale przed jutrzejszą turą spotkań.

Vexed vs x6tence
de_mirage 16:2 (13:2)

Jako ostatni na scenę weszli gracze gBots oraz fnatic. Gospodarze po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony i przeciwko szwedom ugrali aż 13 rund. Zawodnicy gBots mimo iż stracili już dwa życia i nie zdobyli jeszcze żadnego punktu mogą być jak na razie zadowoleni ze swoich występów. Ta drużyna może jeszcze jutro trochę namieszać w tym turnieju i z pewnością nie można jej lekceważyć.

gBots vs fnatic
de_mirage 13:16 (6:9)

Po pierwszym dniu rozgrywek tabela prezentuje się następująco:

DrużynyRozegrane  meczeZwycięstwaPorażkiBilans rundowyPunkty Życia
Astralis220+16 63
dignitas220+11 63
fnatic3210 62
Vexed211+5 32
EnVyUs211+3 32
G2101-2 02
gBots202-5 01
x6tence202-28 01

 

Sobotnie zmagania rozpoczną się już o 9:30 i w pierwszym meczu zobaczymy walczące o przetrwanie x6tence oraz G2. Stream ze spotkania znajdziecie na twitchu na oficjalnych kanałach ESL:
ESL – stream polskojęzyczny
ESL – stream angielskojęzyczny