Respawn.pl

Strona główna » ESL i drużyny uruchamiają WESA

ESL i drużyny uruchamiają WESA

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o wycieku informacji dotyczącej WESA – World Esport Association, w ramach której organizacje i gracze wspólnie rozmawiać będą o wszystkich ważnych kwestiach. Dzisiaj potwierdzono te plotki.

Osiem profesjonalnych drużyn miało swój wkład w założenie tego związku. Mowa tu o Virtus.pro, Natus Vincere, mousesports, FaZe Clan, Fnatic, EnVyUs, Ninjas in Pyjamas oraz G2 Esports. Wciąż prowadzone są rozmowy z kolejnymi organizacjami, zarówno z Ameryki jak i Europy.

WESA ma na celu stworzenie platformy, w której przedyskutowywane będą kwestie jak ujednolicenie regulaminów, przyszłe, możliwe zmiany w organizacji samych turniejów czy tematy związane z dzieleniem się przychodami z drużynami. W oświadczeniu wypowiedział się Wiktor “TaZ” Wojtas, którego zdanie brzmi następująco:

WESA daje wiele możliwości drużynom członkowskim i zawodnikom, ale najbardziej cieszy nas fakt, że w końcu powstała pierwsza e-sportowa Rada Graczy. Po raz pierwszy w historii e-sportu gracze będą mogli się wspólnie organizować, co pozwoli nam mieć ważny głos w podejmowaniu decyzji, które mają na nas bezpośredni wpływ. – powiedział Wiktor „TaZ” Wojtas.

World Esport Association obejmie Radę Graczy(Player Council). To oni wybiorą swoich reprezentantów, rozmawiających w ich imieniu o polityce lig czy zasadach rozgrywek. Rada ma rozmawiać z innymi profesjonalnymi graczami, by poznać ich zdanie i pozwolić na wpływanie na przyszłe decyzje.

ESL Pro League Season 3 to pierwsze zawody, w których obowiązuje regulamin wprowadzony przez WESA. Całość oświadczenia możecie przeczytać w tym miejscu.

No cóż, jak to w takich przypadkach bywa – oficjalne słowo ESL’a daje nam ledwie przedsmak tego, jak to będzie wyglądać. Na pierwsze większe efekty, o ile takie nastąpią, przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.