Respawn.pl

ESL Impact: NAVI Javelins zachowuje czyste konto w pierwszym dniu rozgrywek

Autor: Filip Woszczek

Pierwszy dzień turnieju ESL Impact Katowice 2023 rozpoczął się dwoma zwycięstwami dla Polek grających pod szyldem Natus Vincere. Javelins zainkasowały zwycięstwo przeciwko CLG Red oraz FURIA fe.

Ancient rozpoczął się dosyć niepewnie dla polskiego zespołu, który zdołał zdobyć pierwszy punkt dopiero w siódmej rundzie. Pomimo czterech zdobytych z rzędu rund, CLG Red zdołało utrzymać się na prowadzeniu, kończąc połówkę z dziewięcioma rundami na koncie. Reprezentantki północnoamerykańskiej organizacji nie miały jednak zbyt wiele do powiedzenia w drugiej połówce, gdzie wywalczyły tylko dwa punkty, uznając wyższość Polek.

Wiktoria “vicu” Janicka i spółka znacznie lepiej pokazały się na Nuke’u, jeśli mowa o ataku. Pierwsza połówka zakończyła się dla nich dominującym 10:5 jako terroryści. Tak samo dobrze wyglądała defensywa NAVI Javelins, które poza jedną rundą nie pozwoliło na zbyt wiele ze strony FURIA fe po zmianie stron.

NAVI Javelins nav 10 Untitled 1 CLG Red HLTV
Ancient 16:11  
NAVI Javelins nav 10 fir FURIA fe HLTV
Nuke 16:6  

Na ten moment NAVI Javelins posiada bilans 2 wygranych i 0 przegranych, co oznacza bezpośredni awans do półfinału. Z racji że Polki zakończyły dzień bez przegranej, będą miały teraz jeden dzień odpoczynku. To w niedzielę rozpoczną się pierwsze spotkania Best of 3, które końcowo wyłonią zwycięzcę w godzinach wieczornych.