Respawn.pl

ESL MP: Poniedziałek dniem remisów

Autor: Michał Maćkowski
Rallen Monte

Za nami pierwsze pojedynki w ramach wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Mówiąc wprost, nie zabrakło w poniedziałkowych rozgrywkach niespodzianek!

ESL MP wystartowało i to z grubej rury. Sporo niespodzianek na start doczekali się kibice polskich zmagań, bowiem większość faworytów nie pokazała się z najlepszej strony. Na start Honoris, mimo że nie było faworytem, to mogło o wiele więcej namieszać. Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa łącznie zdobyła tylko jeden punkt, lecz o Mirage nie ma zbytnio co tutaj dużo mówić, bo mimo dobrej gry po stronie antyterrorystów, to druga połówka do zapomnienia. Honoris na pierwszej mapie przegrało 11:16.

x-kom AGO vs Honoris – 16:11 (Mirage)

Na drugiej mapie Honoris oddało trzy punkty rywalom i to dosłownie. Filip “Neo” Kubski i spółka mogli wygrać drugą mapę, jednak oddali aż pięć punktów meczowych, przez co po pierwszej kolejce na ich konto wylądował wyłącznie jeden punkt.

x-kom AGO vs Honoris – 15:15 (Train)

Następnie do walki wkroczyli zawodnicy Wisły All in! Games Kraków oraz Illuminar. Na pewno pierwsze spotkania dla Wiślaków w tym sezonie ESL MP nie będą mile wspominane, bowiem zespół Grzegorza “Szpero” Dziamałka zdobył wyłącznie jeden punkt. Najpierw drużyny starły się na Mirage, gdzie ekipa Dominika “Grubego” Świderskiego wygrała do dziesięciu.

Illuminar vs Wisła All in! Games Kraków – 16:10 (Mirage)

Po chwili przerwy zespoły przeniosły się na Overpassa, gdzie swoją dominację kontynuowało Illuminar. Jednak Wisła All in! Games Kraków wreszcie się obudziła i zaczęła się rozpędzać, dzięki czemu wygrywała 14:11. Kiedy wszyscy spodziewali się triumfu reprezentantów białej gwiazdy, to IHG wróciło do meczu i ostatecznie zremisowało na drugiej mapie.

Illuminar vs Wisła All in! Games Kraków – 15:15 (Overpass)

Na sam koniec przyszło nam obejrzeć starcie Anonymo z Izako Boars. Ponownie na start tego pojedynku obejrzeliśmy Mirage. Polska mapa nie przyniosła żadnej z drużyn większych korzyści, przez co doczekaliśmy się trzeciego remisu w pierwszym dniu zmagań.

Anonymo vs Izako Boars – 15:15 (Mirage)

Ostatnie poniedziałkowe starcie rozegrane zostało na Nuke, gdzie drużyny grały bardzo wyrównanie, jednak tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron swoją dominację pokazali reprezentanci Anonymo, którzy grając po teoretycznie gorszej stronie, nie dali zbytnio swoim rywalom szans i wygrali do dziesięciu.

Anonymo vs Izako Boars – 16:10 (Nuke)

Tabela po poniedziałkowych rozgrywkach

ESL MP

fot.Twitch/ESL CSGO PL