Respawn.pl

ESL MP: Ungentium wygrywa z PACT-em; M1 EDEN lepsze od Dolej Miodu

Autor: Krzysztof Sarna

Drugi dzień piątej kolejki ESL MP przyniósł nam wiele dobrego. W dwóch dwumeczach mieliśmy co oglądać, a żadna z ekip nie zawiodła. Przynajmniej pod względem ducha walki, ponieważ nikt nie odpuścił ani na chwilę.

Jak możemy w skrócie opisać drugi dzień 5. kolejki fazy zasadniczej jesiennej odsłony ESL MP? Dwukrotna wygrana Ungentium z MAD DOG’S PACT oraz remis i zwycięstwo M1 EDEN w potyczce przeciwko Dolej Miodu.

Drugi dzień piątej kolejki ESL Mistrzostw Polski rozpoczęliśmy od dwukrotnego triumfu Ungentium nad MAD DOG’S PACT. Pierwszą mapą tego spotkania było Inferno, a Patryk “Sidney” Korab i jego koledzy rozpoczęli grając po stronie terrorystów. Można rzec, że pierwsza część była dobra w wykonaniu obu drużyn, jednak to Ungnentium przed przerwą mogło się cieszyć z trzech oczek zaliczki (9:6). Chwilę po powrocie do gry wszystko wskazywało na to, że antyterroryści już za chwilę zakończą to starcie. To wszystko dzięki czterem wygranym odsłonom (13:6). PACT jednak w końcu się obudziło i wiele wskazywało na to, że pójdzie po remis, jednak w końcowej fazie areny to Ungentium okazało się lepsze i triumfowało 16:13. Po tym przenieśliśmy się na Overpassa. Na tej mapie praktycznie powtórzył się scenariusz z tej poprzedniej, ale po zmianie stron to podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka przejęli inicjatywę, wszak wyszli na prowadzenie 12:10. W ostateczności przegrali 13:16, a Ungentium dopisało na swoje konto sześć punktów.

Na pierwszy mapowy remis musieliśmy czekać aż do meczu pomiędzy M1 EDEN a Dolej Miodu. Ten miał miejsce na Vertigo, które przez cały czas było bardzo wyrównane. Do tego stopnia, że na sam koniec na tablicy wyników widniał rezultat 14:14. Szymon “Crityourface” Pluta i jego koledzy mieli jedną szansę na zakończenie tej lokacji ze zwycięstwem, ale było to zbyt małe pole do manewru. Ostatnią areną piątej kolejki ESL MP był Mirage. W nim również hartu ducha z obu stron nie zabrakło. Jednak na tej arenie ujrzeliśmy już triumfatora. Lepsza okazała się 274. siła świata. 

Wtorkowe wyniki 5. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco:

Ungentium 1:0 MAD DOG’S PACT – Inferno 16:13

MAD DOG’S PACT 0:1 Ungentium – Overpass 13:16

M1 EDEN 1:1 Dolej Miodu – Vertigo 15:15

Dolej Miodu 0:1 Dolej Miodu – Mirage 12:16

Tabela po pięciu kolejkach prezentuje się następująco: